Gimnasta Ioana Stănciulescu a câştigat titlul european la sol, la junioare

Ultimul update: Miercuri 28 Noiembrie 2018 10:13
Data publicarii: Duminica 05 August 2018 15:07
ioana stanciulescu

Gimnasta Ioana Stănciulescu a câştigat, duminică, medalia de aur în concursul de sol din cadrul Campionatelor Europene de gimnastică de la Glasgow, la junioare.

Stănciulescu, care a concurat ultima în finala de la sol, a fost notată cu 13.433, informează news.ro.

Cealaltă româncă din finala de la sol, Antonia Duţă, s-a clasat pe locul patru, cu un punctaj de 19.900, la egalitate cu medaliata cu bronz, britanica Amelie Morgan, şi cu ocupanta poziţiei cinci, rusoaica Vladislava Urazova.

Silviana Sfiringu a concurat duminică în două finale, la sărituri şi la bârnă. La sărituri, ea a ocupat locul cinci, cu media 13.849. Aurul a fost câştigat de italianca Asia D’Amato (14.233). La bârnă, românca s-a clasat pe şase (12.700), în timp ce medalia de aur i-a revenit tot unei italience, Giorgia Villa (13.633).

ioana stanciulescu Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Robert Glinţă, medalie de argint la 50 m spate, la Campionatele Europene de Natație
Simona Halep
Simona Halep, desemnată în premieră campioană mondială de ITF
Prima reacție a Cristinei Neagu, după accidentarea din timpul meciului cu Ungaria
Primele declarații după accidentarea Cristinei Neagu: “Mă doare foarte tare”
Anunțul făcut de Lucian Bute pe rețelele de socializare, în această dimineață
Simona Halep, în finala pentru lovitura anului
Victorie dramatică pentru România în fața Spaniei, la Campionatul European de handbal
Cristina Neagu, handbal
Campionatul European de Handbal Feminin, România - Olanda, 24 - 29. Desfășurarea partidei
Cristian Pletea, medaliat cu bronz la CM de juniori, la tenis de masă
Victorie fantastică la Campionatul European de Handbal pentru România.Româncele au șanse la aur
Cristina Neagu, mesaj impresionant în meciul România – Norvegia. Româncele au învins detașat campioana Europei
Naționala de handbal a României a învins Norvegia cu 31-23, la EURO 2018
Simona Halep vrea o medalie olimpică în 2020. "Îmi voi pune toată energia pentru asta"