Dinamo a castigat Cupa Romaniei si s-a calificat direct in play-off-ul Europa League

×
Codul embed a fost copiat

Dinamo a castigat Cupa Romaniei in fata Rapidului, pe National Arena, cu scorul de 1 la 0.  Scarlatache a inscris cu o lovitura de cap de la circa patru metri, dupa o pasa de pe partea stanga a lui Curtean.

Final de meci. Dinamo a castigat finala Cupei Romaniei.

Minutul 95: Grigore suteaza de la 25 de metri, pe langa poarta lui Naumovski

Minutul 93: Tucudean reia din foarfeca, insa mingea trece mult peste lui Coman

Minutul 85: Deac preia mingea in careul dinamovist, insa este deposedat in ultimul moment de Scarlatache

Minutul 84: Daniel Pancu centreaza din lovitura libera, retine Naumovski dupa o respingere gresita lui Djakaridja Kone

Minutul 81: Tucudean il inlocuieste pe Marius Niculae

Minutul 79: Razvan Lucescu efectueaza ultima schimbare la Rapid. Alexandru Ionita ii ia locul in teren lui Dan Alexa

Minutul 75: Deac suteaza de la 20 de metri, Naumovski reuseste sa respinga in lateral

Minutul 74: Ovidiu Herea este inlocuit cu Daniel Pancu

Minutul 70: A doua schimbare la echipa dinamovista. Ionel Danciulescu este inlocuit de Catalin Munteanu

Minutul 68: Marius Niculae incaseaza primul cartonas galben al partidei

Minutul 67: Schimbare la Dinamo. Pulhac ii ia locul in teren lui Marius Alexe

Minutul 65: Centrare din corner a lui Deac, Herea reia din pozitie foarte buna pe langa poarta lui Naumovski

Minutul 64: Prima schimbare la Rapid: Romeo Surdu este inlocuit de Stefan Grigorie

Minutul 62: Dinamovistii scapa pe contraatac, dar pasa lui Marius Niculae spre Marius Alexe este interceptata de Marcos Antonio

Minutul 58: GOOOOOOL Dinamo. Scarlatache deschide scorul printr-o lovitura de cap, dupa o centrare din corner a lui Curtean

Minutul 55: Deac centreaza in careul dinamovist, Naumovski scapa mingea din mana, insa Marcos Antonio nu reuseste sa reia spre poarta si pericolul este indepartat

Minutul 49: Lovitura libera periculoasa pentru dinamovisti de pe partea stanga. Curtean centreaza prea puternic si mingea iese in aut de poarta

Minutul 46: Secundul lui Dario Bonetti, Alessandro Birindelli si antrenorul cu portarii de la Dinamo au fost eliminati pentru proteste

PAUZA: Dupa o prima repriza saraca in faze de poarta, cele doua echipe intra la egalitate la cabine, scor 0-0

Minutul 43: Vladimir Bozovici suteaza din interiorul careului, mult pe langa poarta lui Naumovski

Minutul 39: Curtean suteaza la coltul lung, insa respinge foarte bine Coman

Minutul 38: Marius Alexe centreaza periculos de pe partea dreapta, intervine salvator Mihai Roman

Minutul 33: Herea suteaza de la 30 de metri, mingea trece peste poarta lui Naumovski

Minutul 25: Teixeira centreaza de pe partea stanga, respinge Djakaridja Kone

Minutul 18: Surdu rateaza incredibil din 6 metri, singur cu Naumovski, dupa o recuperare a lui Teixeira

Minutul 15: Ocazie uriasa pentru Dinamo! Marius Niculae reia din voleu o centrare a lui Danciulescu, mingea trece putin pe langa poarta lui Coman

Minutul 8: Mihai Roman trece de un jucator dinamovist si centreaza din interiorul careului, insa niciun jucator rapidist nu se afla pe traiectoria mingii

Minutul 3: Sutul lui Dan Alexa de la 25 de metri este blocat de fundasii dinamovisti

Minutul 2: Laurentiu Rus centreaza de pe partea stanga, insa mingea iese in aut de poarta

Minutul 1: Meciul a inceput. Rapid a avut lovitura de start

20:53 Echipele de start:

Dinamo: Naumovski - Luchin, D.Grigore, Moţi, Scarlatache - Curtean, Rus, Kone, Alexe - Niculae, Dănciulescu. Antrenor: Dario Bonetti

Rapid: Coman - Roman, M. Antonio, Oros, Bozovici - Teixeira, Alexa, N. Grigore - Deac, Herea, Surdu. Antrenor: Răzvan Lucescu

Sunt si bani multi in joc, sunt si orgolii si sunt si zile de vacanta mai multe pentru echipa care a castigat. Fiecare dinamovist va primi cate 10.000 de euro si merg direct in play off-ul de Europa League.

FOTO Cum a fost surprins Dani Alves la trei zile după ce a ieșit din închisoare

Dinamovistii sunt tarati intr-un nou scandal in aceasta perioada, dar de data aceasta problemele nu vin din interior. Cu o zi inaintea duelului din Cupa Romaniei, mediesenii au lansat ipoteza conform careia dinamovistii s-ar dopa.

Finala Cupei Romaniei, castigata de Steaua Bucuresti cu 2 la 1, s-a incheiat cu lacrimi, sampanie si confeti. In timp ce ros albastrilor li s-au umezit ochii de fericire ca in sfarsit li s-a spart ghinionul, cainii au urlat de necaz.

Explozie la Rafinăria Petromidia. A fost activat Planul Roșu. VIDEO

O explozie a avut loc, vineri dimineață, la Rafinăria Petromidia. La nivelul județului Constanța a fost activat Planul Roșu de Intervenție.

Primele imagini din locul în care a căzut o dronă militară în Brăila. Localnicii au filmat-o când a trecut peste casele lor

Este alertă în Brăila, după ce o dronă militară s-ar fi prăbușit joi seară pe un câmp, la aproximativ 15 kilometri de oraș, în Insula Mare a Brăilei.

România, în Schengen aerian și maritim, din 31 martie. Se schimbă regulile pe toate aeroporturile. Cine nu poate părăsi țara

A început numărătoarea inversă până la intrarea României în spațiul Schengen aerian și maritim. În noaptea de sâmbătă spre duminică se vor schimba regulile, iar autoritățile fac ultimele pregătiri.