Elias Charalambous: Florinel Coman este cel mai bun jucător din România

62368661

Elias Charalambous, antrenorul echipei FCSB, crede că elevii săi au făcut un meci foarte bun în prima repriză şi spune că lui Târnovanu nu are ce să-i reproşeze, chiar dacă a greşit la golul lui Dinamo.

 

„Am câştigat şi sunt fericit. E normal să fiu fericit dacă am câştigat. Am reuşit victorii în primele două meciuri la rând. Azi am început bine, mai ales în prima repriză, când am avut două goluri marcate. În partea secundă nu am mai jucat la fel de bine, dar important este că am luat cele trei puncte. Am căutat să ne păstrăm avantajul după ce am primit gol şi am reuşit, în faţa unei echipe bune.

Florinel Coman este cel mai bun jucător din România, a marcat un gol superb, mă bucur că joacă în echipa mea. De mâine pregătim meciul cu ŢSKA Sofia, va fi un meci greu, de acum o să avem meciuri la trei zile. Jucătorii sunt gata, noi suntem gata. O să vedem cum vom gestiona acest meci. Despre transferul lui Compagno, acum, totul este numai la nivel de zvonuri, nimic oficial. Despe greşeala lui Târnovanu, fotbalul este un joc al greşelilor. El este un portar foarte bun care ne-a salvat în multe ocazii sezonul trecut. Greşeli se mai fac. Le mulţumesc fanilor că au fost alături de noi”, a declarat Elias Charalambous, antrenorul echipei FCSB, după victoria de sâmbătă seara obţinută în faţa echipei Dinamo, scor 2-1, potrivit News.ro.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Încă două medalii de aur pentru România la Campionatele Europene de canotaj de la Varese, la 8+1

Echipajul 8+1 masculin (M8+) al României a obținut medalia de aur la Campionatele Europene de canotaj de la Varese. Și la 8+1 feminin, România a obținut aurul.

Federațiile din Anglia și Țările de Jos au cerut reformarea FIFA și l-au criticat pe Infantino

Federațiile de Fotbal din Anglia și Țările de Jos cer o revizuire completă a FIFA și confirmă că forul mondial a pierdut încrederea asociațiilor componente.

Neconvocat în lotul Angliei pentru Cupa Mondială, Cole Palmer a urmărit competiția de la distanță: „Am adormit”

Nefiind selectat în lotul Angliei pentru Cupa Mondială din 2026, Cole Palmer a urmărit competiția de la distanță.

Recomandări
Dronă intrată în România, Armata a ridicat avioane F-16. Ținta a mers apoi în Ucraina și distrusă de forțele ucrainene

O dronă a intrat duminică în România, unde a stat timp de 20 de minute, înainte de a se duce spre teritoriul Ucrainei, unde a fost distrusă de forțele ucrainene, a transmis MApN. Armata a ridicat două F-16 care au monitorizat permanent drona.

Secretar de stat: Vom începe ”de mâine” dialogul cu marii consumatori de energie, să își reducă ”în mod voluntar” consumul

Autoritățile române au acționat de urgență, duminică, pe Dunăre, pentru a crește debitul de apă necesar centralei nucleare de la Cernavodă. Un oficial al Ministerului Energiei spune că sunt așteptate două săptămâni dificile.

Peste 33.000 de candidați la a doua sesiune de Bacalaureat 2026. Programul complet al probelor și data afișării rezultatelor

Peste 33.000 de candidaţi s-au înscris pentru a doua sesiune a examenului de Bacalaureat, pentru susţinerea probelor de competenţe (pe probe), din acest an, informează Ministerul Educaţiei.