Cu Radu Drăgușin pe teren, Tottenham a zdrobit-o pe Aston Villa, în Premier League

radu dragusin
Profimedia

Echipa engleză Tottenham a dispus duminică, în deplasare, scor 4-0, de gruparea Aston Villa, într-un meci al etapei a 28-a din Premier League. Radu Drăguşin a jucat aproape întreaga repriză secundă.

După o primă repriză fără ocazii şi fără goluri, Ange Postecoglou a fost nevoit să schimbe în apărare, după accidentarea lui Micky van de Ven. A intrat în joc Radu Drăguşin (foto, stânga), din minutul 49, iar fundaşul român a primit şi un cartonaş galben, în minutul 61, pentru un fault.

Oaspeţii au rezolvat meciul în doar trei minute. James Maddison a deschis scorul în minutul 50, din pasa lui Pape Sarr, apoi a venit rândul lui Brennan Johnson să înscrie, cu asisst de la Son Heng-Min. Gazdele au rămas în zece din minutul 65, după eliminarea lui John McGinn, la faultul asupra lui Destiny Udogie. Tottenham a mai marcat de două ori în prelungiri. Mai întâi a făcut-o Son, în minutul 90+1, pentru ca Timo Werner să stabilească rezultatul final, în minutul 90+4.

În clasament, cele două formaţii sunt vecine. Tottenham a ajuns pe locul 5, cu 53 de puncte, iar Aston Villa este cu un loc mai sus, pe 4, cu 55 de puncte, potrivit News.ro.

"Eu sunt victima!" Trimis în judecată de Anamaria Prodan, Rechecampf o acuză pe impresară că l-a abuzat | FOTO

Fundaşul român Radu Drăguşin a fost rezervă nefolosită în meciul pierdut sâmbătă pe teren propriu de Tottenham Hotspur, 1-2 cu Wolverhampton Wandererers, în etapa a 25-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Radu Drăgușin înfruntă echipa care domină fotbalul englez. Tottenham-Manchester City din FA Cup, live pe Pro Arena și VOYO

Fotbalistul român al momentului, Radu Drăgușin, va înfrunta echipa care domină autoritar fotbalul englez, într-un meci din runda a patra a Cupei Angliei. Meciul Tottenham-Manchester de vineri, 26 ianuarie, este transmis în direct de Pro Arena și VOYO.

Care este cea mai faimoasă persoană din contactele lui Radu Drăgușin? Răspunsul neașteptat al sportivului român

Fundașul român, Radu Drăgușin, care a debutat în tricoul lui Tottenham, a fost întrebat la una dintre „provocările” virale pe rețelele sociale care este cea mai faimoasă persoană din contactele lui.

Economia Rusiei este „atât de afectată de războiul din Ucraina, încât nu-și poate permite nici să câștige și nici să piardă”

Economia Rusiei nu își poate permite să câștige sau să piardă războiul din Ucraina, spune un specialist în domeniu. Asta pentru că Rusia nu poate să suporte costurile de reconstrucție și securizare a Ucrainei.

Gabriel Liiceanu: Politicienii au furat sume “înspăimântătoare” - cât 400 de spitale, 600 de școli și 1.700 km de autostradă

Clasa politică din România, „care ne-a adus pe primul loc în clasamentele de corupție ale Europei”, a furat în ultimii 34 de ani sume “înspăimântătoare”, cu care am fi putut construi 400 de spitale de top, 600 de școli și 1700 km de autostradă.

Burduja îl provoacă pe Nicuşor Dan la o dezbatere: „Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine pe argumente”

Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere şi a afirmat că vrea să vadă dacă “are curajul să se lupte cu mine pe argumente”.