Cristiano Ronaldo a devenit jucătorul cu cele mai multe goluri marcate la echipa naţională din toate timpurile

62118698
Getty

Căpitanul Portugaliei, Cristiano Ronaldo, a marcat golurile din meciul cu Irlanda, scor 2-1, şi a devenit cel mai bun marcator din istorie la echipele naţionale. 

 

Ronaldo a ajuns la 111 goluri pentru naţională, depăşindu-l astfel pe iranianul Ali Daei.

Atacantul de 36 de ani a marcat în minutele 89 şi 90+6, iar în minutul 15 a ratat un penalti, transmite News.ro.

"Sunt foarte fericit că am marcat golurile care ne-au adus victoria şi fericit pentru record. Cel mai mult îmi place să marchez, să fac spectacol şi să câştig titluri. Acest record îmi aparţine şi este unic. Sunt foarte fericit", a declarat Ronaldo.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Simona Halep s-a calificat în turul al treilea la US Open, după 6-3, 6-1 cu Kristina Kukova

Jucătoarea română de tenis Simona Halep s-a calificat în runda a treia a turneului US Open, ultimul de Mare Şlem al anului, după ce a învins-o pe Kristina Kucova (Slovacia) cu 6-3, 6-1, miercuri, la arenele Flushing Meadows din New York.

VIDEO. Antrenorul Gheorghe Tadici, filmat când își înjură handbalistele: ”Dobitoacele dracu”

O înregistrare video postată pe Facebook pare să arate un moment controversat din timpul meciului de handbal HC Zalău cu Rapid București, care a avut loc duminică, pentru Cupa României.

PSG şi Real Madrid au întrerupt negocierile pentru Mbappe, după oferta de 200 de milioane de euro a spaniolilor

Grupările Paris Saint-Germain şi Real Madrid au întrerupt negocierile pentru transferul lui Kylian Mbappé, iar în cazul în care acestea nu vor fi reluate, jucătorul va rămâne la parizieni.

Recomandări
Două turiste au scos drona cu explozibil din mare înainte de apariția geniștilor. „Au luat-o de aripi și au cărat-o 5 metri”

Drona cu explozibil descoperită, miercuri, în stațiunea Olimp, a fost detonată controlat de autorități. Grav este că, până la sosirea forțelor de ordine, două femei au scos aparatul din apă și l-au dus lângă umbrele și șezlonguri. 

Ce a provocat viitura ucigașă din Nepal și Tibet. Cauza dezastrului soldat cu cel puțin 165 de morți și sute de dispăruți

Inundaţiile devastatoare care au făcut cel puţin 165 de morţi şi sute de dispăruţi în Nepal şi Tibet au fost cauzate de prăbuşirea unui gheţar, a anunţat U.S. Geological Survey (USGS), scrie AFP.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.