CHELSEA - STEAUA 1-0. Steaua isi ia adio de la Grupele Ligii Campionilor fara nicio victorie

61393215

Steaua a fost invinsa miercuri in deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa engleza Chelsea Londra, intr-un meci contand pentru ultima etapa a grupei E a Ligii Campionilor.

 

Unicul gol al meciului a fost marcat de Demba Ba in minutul 10.

Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Pintilii (Tatu '64) - Chipciu, Iancu, Stanciu (Prepelita '60), Pirvulescu - Kapetanos (Piovaccari '71). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Chelsea Londra: Schwarzer - Ivanovici, David Luiz, Terry, A. Cole - Obi Mikel (Ramires '74), Lampard - Hazard, Oscar (Schurrle '67), Willian (De Bruyne '80) - Demba Ba. Antrenor: Jose Mourinho.

Cartonase galbene: Obi Mikel '20, Ivanovici '48 / Georgievksi '51, Latovlevici '78

Meciul a fost arbitrat de italianul Gianluca Rocchi, ajutat la cele doua linii de conationalii sai Elenito Di Liberatore si Gianluca Cariolato, iar asistenti suplimentari au fost Luca Banti si Antonio Damato. Rezerva pentru meciul de la Londra a fost desemnat Alessandro Giallatini.

Observator de arbitri a fost finlandezul Kaj Natri, in timp ce delegatul UEFA a fost spaniolul Jose Luis Lopez Serrano.
La pauza meciului, fostul jucator al echipei Chelsea, Dan Petrescu, a facut un tur de onoare, fiind aplaudat de spectatorii prezenti.

Steaua a incheiat pe ultimul loc in grupa E, cu trei puncte.

 

Articol recomandat de sport.ro
Dacia a anunțat oficial noul model electric! Cum arată, cât costă și cum se va numi
Dacia a anunțat oficial noul model electric! Cum arată, cât costă și cum se va numi
Citește și...
Un român celebru va arbitra meciul cu numărul 1.000 din istoria Campionatului Mondial. A fost ales de legendarul Collina

Istvan Kovacs, Mihai Marica şi Ferencz Tunyogi vor purta tricouri speciale la meciul Tunisia – Japonia, duminică dimineaţă, la Monterrey, în grupele Cupei Mondiale. Va fi partida cu numărul 1.000 din istoria CM.

Conference League: Cu cine joacă FCSB. Adversare probabile pentru CFR și Universitatea Craiova. Nume grele pentru U Cluj

Echipele din România şi-au aflat, miercuri, potenţialele adversare în turul doi preliminar al Conference League, în urma tragerii la sorţi care a avut loc la Nyon.

Imagini memorabile de la meciul de retragere al Simonei Halep. „Simo” și-a încheiat spectaculos cariera: Sunt un om împlinit

Simona Halep, cea mai titrată jucătoare de tenis din istoria României, și-a încheiat spectaculos cariera printr-un meci de gală desfășurat la Cluj-Napoca.

Recomandări
Nicușor Dan, despre Guvernul Veștea și voturile AUR: L-am desemnat cu convingerea că poate să fie votat. Mai departe discutăm

Președintele Nicușor Dan a fost întrebat, joi, la Bruxelles, ce părere are despre faptul că premierul desemnat, Adrian Veștea, încearcă să obțină o majoritate în Parlament inclusiv cu voturile partidului AUR.

DNA îl acuză pe Ciucu de luare de mită. Dezvoltatori imobiliari ar fi finanțat cu 250.000 de euro campania sa electorală

Primarul Capitalei Ciprian Ciucu a fost plasat sub control judiciar și nu poate să părăsească România.

Viitor incert pentru Guvernul Veștea. PSD nu garantează voturile, iar excluderea premierului desemnat din PNL rămâne pe masă

Votul pentru Guvernul Veștea se amână din nou, după ce președintele PSD Sorin Grindeanu l-a informat pe premierul desemnat că social-democrații nu pot lua o decizie finală până duminică.