CFR Cluj, Universitatea Craiova şi Corvinul și-au aflat posibilele adversare din turul III preliminar al Conference League

FCSB, CFR Cluj, Universitatea Craiova și Sepsi OSK și-au aflat adversarele din playoff-ul Conference League
Imago

CFR Cluj, Universitatea Craiova şi Corvinul Hunedoara şi-au aflat posibilele adversare din turul III preliminar al Conference League.

Dacă va fi eliminată de HNK Rijeka (Croaţia) în turul II preliminar al Ligii Europa, Corvinul va ajunge în turul III preliminar al Conference League, unde va întâlni învingătoarea dublei dintre Milsami (Republica Moldova) - Astana (Kazahstan).

CFR Cluj joacă în turul II preliminar al Conference League cu FC Neman Grodno (Belarus), iar dacă va trece mai departe, va întâlni în turul trei echipa învingătoare dintre Sporting Braga (Portugalia) sau Maccabi Petah-Tikva (Israel).

Dacă va trece de NK Maribor (Slovenia) în turul II preliminar al Conference League, Universitatea Craiova va juca în turul trei contra Ajax (Ţările de Jos) sau Vojvodina (Serbia).

Prima manşă din turul III preliminar al Conference League are loc la 8 august, iar returul la 15 august.

Vincenzo Italiano, antrenorul Fiorentinei, a declarat, miercuri seară, după înfrângerea cu Olympiakos din finala Conference League, că este extrem de dezamăgit de pierderea unei finale europene pentru a doua oară consecutiv.

Olympiakos Pireu a câştigat dramatic trofeul Europa Conference League la fotbal, după ce a învins-o pe Fiorentina cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, miercuri seara, pe AEK Arena din Atena.

Olympiacos Pireu - Fiorentina, finala Conference League, LIVE pe Pro Arena și VOYO. Cine va arbitra. Echipe probabile

Echipa italiană Fiorentina şi formaţia greacă Olympiakos Pireu dispută, miercuri, la Atena, finala Conference League. Partida va începe la ora 22.00.

Budapesta va găzdui finala Ligii Campionilor în 2026. Bucureştiul a fost devansat de Istanbul şi de Frankfurt

Comitetul Executiv al UEFA s-a reunit miercuri la Dublin, înaintea finalei Ligii Europa, şi a stabilit stadioanele care vor găzdui viitoarele finale ale Ligii Campionilor, Women’s Champions League, Liga Europa şi Conference League.

PAOK Salonic - Club Brugge, meci decisiv pentru Răzvan Lucescu, este LIVE pe VOYO. Liverpool încearcă minunea

Meciurile din sferturile de finală ale Europa League și Conference League vor fi transmise, joi, 18 aprilie, în direct de Pro Arena și VOYO.

Incendiile de vegetație provoacă dezastru în întreaga țară. Salvatorii au ajuns să lupte și cu inconștiența oamenilor

Este în continuare prăpăd în multe județe din țară din cauza incendiilor de vegetație.

Filmul românesc „Anul Nou care n-a fost” a câștigat Premiul FIPRESCI la Festivalul Internațional de la Veneția

Vin vești minunate de la Festivalul de Film de la Veneția! „Anul Nou care n-a fost”, regizat și scris de Bogdan Mureșanu, a câștigat Premiul FIPRESCI, oferit de juriul Federației Internaționale a Criticilor de Film.

Proteste uriașe în Franța faţă de numirea lui Michel Barnier în funcţia de premier. Macron, acuzat că „a furat” alegerile

Zeci de mii de persoane au ieşit sâmbătă în stradă în Franţa pentru a protesta faţă de numirea lui Michel Barnier în funcţia de premier, stânga acuzându-l pe Emmanuel Macron că „a furat alegerile” prin numirea unui politician de centru-dreapta.