Anca Todoni şi Miriam Bulgaru, eliminate în primul tur la turneul de la Budapesta

tenis
Profimedia

Jucătoarele de tenis Anca Todoni şi Miriam Bulgaru au fost eliminate, marţi, în primul tur al turneului de la Budapesta, cu premii de 232.244 de euro.

Venită din calificări, Miriam Bulgaru, locul 200 WTA şi în vârstă de 25 de ani, a fost învinsă de sportiva slovacă Rebecca Sramkova, locul 109 mondial, scor 6-3, 4-6, 6-4.

Anca Todoni, locul 118 mondial, în vârstă de 19 ani, a fost eliminată de sportiva chineză Xiyu Wang, locul 54 mondial, scor 7-6 (4), 7-5.

Dacă ar fi acces în turul doi, Bulgaru şi Todoni ar fi fost adversare.

Pentru prezenţa în primul tur, ele vor primi 2.512 euro şi un punct WTA.

Kate, prinţesa de Wales, participă, duminică, la turneul de tenis de la Wimbledon pentru a asista la finala masculină de simplu.

Prinţesa Kate, care se află sub tratament cu chimioterapie, va asista duminică la finala masculină a turneului de tenis de la Wimbledon.

Regele Charles și-a cumpărat un apartament în zgârie-norul miliardarilor din New York. Are piscină și teren de tenis | FOTO

Regele Charles a făcut o intrarea royală în Billionaires’ Row din Manhattan, plătind 6,63 milioane de dolari pentru o unitate de apartamente de lux din zgârie-norul de la 111 W. 57th St. Locuința are inclusiv piscină și teren de tenis.

Incendiile de vegetație provoacă dezastru în întreaga țară. Salvatorii au ajuns să lupte și cu inconștiența oamenilor

Este în continuare prăpăd în multe județe din țară din cauza incendiilor de vegetație.

Filmul românesc „Anul Nou care n-a fost” a câștigat Premiul FIPRESCI la Festivalul Internațional de la Veneția

Vin vești minunate de la Festivalul de Film de la Veneția! „Anul Nou care n-a fost”, regizat și scris de Bogdan Mureșanu, a câștigat Premiul FIPRESCI, oferit de juriul Federației Internaționale a Criticilor de Film.

Proteste uriașe în Franța faţă de numirea lui Michel Barnier în funcţia de premier. Macron, acuzat că „a furat” alegerile

Zeci de mii de persoane au ieşit sâmbătă în stradă în Franţa pentru a protesta faţă de numirea lui Michel Barnier în funcţia de premier, stânga acuzându-l pe Emmanuel Macron că „a furat alegerile” prin numirea unui politician de centru-dreapta.