"Accidentarea nu este grava". Simona Halep a anuntat ca va juca la Wimbledon

Simona Halep

Simona Halep a abandonat, miercuri, meciul cu germanca Annika Beck, la scorul de 7-5, 2-3, din cauza unor dureri la omoplatul drept. Sportiva a declarat ca accidentarea nu este grava si va fi apta pentru Grand Slam-ul de la Wimbledon.

"Accidentarea nu este grava, dar mi-a fost frig pe teren, muschiul de la umar s-a contractat, iar fizioterapeutul mi-a spus aă ar trebui sa ma opresc, pentru ca s-ar putea sa se agraveze. Dar voi fi apta pentru Wimbledon", a declarat Halep.

Jucatoarea Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 1, a abandonat, miercuri, meciul cu germanca Annika Beck, locul 55 WTA, la scorul de 7-5, 2-3, din cauza unor dureri la omoplatul drept, in turul doi al turneului de la 's-Hertoghenbosch (Olanda).

Simona a castigat primul set cu scorul de 7-5, în 50 de minute. In pauza dintre seturi, care a durat aproape noua minute, Halep a cerut interventia fizioterapeutului, acuzand dureri la gat si la omoplatul drept. Aceasta interventie a fost facuta după time out-ul tehnic solicitat de Beck.

Romanca, detinatoarea trofeului la turneul WTA olandez, a cerut din nou ajutor medical la scorul de 1-2 si 2-3, in setul doi. Dupa ultima interventie, Halep a anuntat arbitrul de scaun ca nu mai poate continua, dupa o oră si 16 minute de joc.

Halep urmeaza sa participe la al treilea Grand Slam al anului, turneul de la Wimbledon, unde este cap de serie numarul 3. Competitia de la All England Club incepe luni.

O tânără gimnastă murit la doar 17 ani. "A luat-o de lângă noi în doar 24 de ore"

Jucatoarea Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 1, a abandonat, miercuri, meciul cu germanca Annika Beck, locul 55 WTA, la scorul de 7-5, 2-3, din cauza unor dureri la omoplatul drept.

Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 1, a jucat impotriva Olgai Govortova din Belarus, locul 110 WTA, in primul tur al turneului de la 's-Hertogenbosch (Olanda), cu premii in valoare de 250.000 de dolari.

Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”

Israelul a lansat joi noapte un atac asupra Iranului, după acțiunea din weekend asupra teritoriului său. Explozii puternice s-au auzit în centrul țării, în orașul Isfahan, în apropierea unei baze militare.

Moment istoric la căile ferate. S-a lansat în sfârșit licitația de 300 de milioane de euro pentru un tronson foarte aglomerat

Compania Națională de Căi Ferate CFR SA a lansat vineri licitația pentru modernizarea căii ferate Constanța-Mangalia, după mai multe amânări.

Cristian Pîrvulescu: A fost un atac ”farmaceutic”al Israelului, Iranul se va preface că nu a existat nimic

Israelul a lansat vineri dimineață un atac asupra Iranului, după atacurile iraniene asupra teritoriului său de la sfârşitul săptămânii trecute.