Peste 30.000 de români vor să petreacă Ziua Îndrăgostiţilor departe de casă. Ofertele de Valentine's Day

×
Publicitate

Se apropie Ziua Îndrăgostiţilor, pe care peste 30.000 de romani vor să o petreacă departe de casă, conform patronatelor din turism. Cuplurile vor să-şi declare iubirea într-un sejur de neuitat, cu şedinţe de relaxare.

Aşa că sunt foarte căutate spa-urile de pe litoral, de la munte sau din Bulgaria, Austria şi Ungaria. La malul mării, chiar dacă nu este vreme de plajă, pachetele dedicate Sfântului Valentin sunt vândute cu luni bune înainte.

Şedinţe de masaj, acces la spa şi o vedere spre o mare frumoasă chiar şi iarna. Aşa suna oferta de pe litoral.

Un pachet cu două nopţi de cazare şi petrecere tematică pentru un cuplu costă aproape 1000 de lei .

Iulia Dămășaru, reprezentant hotel: "Doua nopţi de cazare, acces la spa, piscină, dus emoţional, dus cervical şi terapii selecţionate pentru ambele persoane".

Romanii se relaxează şi în spa-urile de peste graniţă. Cei care merg la Varna au plătit 1300 de lei pentru un sejur de trei zile intr- o cameră dublă şi cu acces la spa. Câteva sute vor ajunge şi la Debrecen în Ungaria. Au achitat în medie 3000 de lei pentru un sejur de 3 nopţi de cazare.

Şi ofertele de la munte abundă în băi cu petale de trandafir, masaje cu roci vulcanice, şampanie şi ciocolată.

Alţii îndrăgostiţi pot alege pentru Sfântul Valentin o pensiune de la margininea Răsinariului. Aici, la poalele muntelui, găsesc aer curat, camere primitoare şi o piscină interioară încălzită.

Romanticii pot merge şi într-un city-break în una din marile capitale europene, mai ales că în această perioadă găsesc reduceri la hoteluri şi zboruri.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Legumele și fructele românești vor ajunge mai devreme în pieţe

Iarna neobișnuit de blândă vă aduce mult mai devreme, în piețe, fructele și legumele românești. Fermierii au început deja să lucreze în solarii sau să-și curețe pomii care se pregătesc deja să înmugurească.

Regulament nou de admitere la Academia de Poliţie

Regulamentul privind organizarea şi desfăşurarea concursului de admitere la Academia de Poliţie ”Alexandru Ioan Cuza” în 2018 a fost publicat pe site-ul instituţiei, urmând ca aceasta să se desfăşoare în două etape, în perioada 31 iulie - 24 august.

Mai mulți copii din Maramureș se antrenează cu șerpi și tarantule să devină modele

Printre vietăţi sălbatice, aşa au pozat şi au cinat 30 de copii din Maramureş, hotărâţi să-şi învingă temerile.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.