Patru zile de teatru pe strazile Bucurestiului cu 200 de artisti din toata lumea PROGRAMUL evenimentelor B-fit in the street

29-05-2014 19:43


Timp de 4 zile, Bucurestiul va deveni un oras al spectacolului. Peste 200 de artisti veniti din toate colturile lumii participa la "Festivalul International de Teatru pe Strada" - numit "B fit in the Street".

Cel mai asteptat moment este programat pe Dambovita. Peste 40 de fantani si sute de reflectoare vor fi montate pe raul care traverseaza Capitala. Chiar daca este un festival de teatru, evenimentele vor fi dintre cele mai diverse.

"Cele 30 de trupe prezente la festival vor oferi reprezentatii spectaculoase cu papusi gigant, masinarii, extraterestri sau jocuri de lumini si apa. Costumele fac parte din atractie si sunt cu totul speciale. O singura piesa vestimentara poate cantari si cateva zeci de kilograme" a relatat Alexandra Tanasescu, corespondent Pro TV.

Wesley face parte din trupa "The Giant Flowers" din Franta si la spectacol va purta o tinuta cu 45 de petale. Nu se plange ca o sa care dupa el 20 de kilograme: "Vom dansa cu costumele si o sa iluminam Romania cu frumoasele noastre costume."

Florile gigant vor putea fi admirate in aceasta seara in Piata Universitatii la fel ca si fetele de la White Wings. Marele show este programat insa vineri seara in Piata Unirii. Aquatic Show International va oferi un spectacol de muzica si lumini pe Dambovita. 42 de fantani vor dansa in ritmul muzicii. Trupa este cunoscuta in intreaga lume.

Printre invitatii de peste hotare se numara si Alive Stones sau Giant Puppets. Compania de teatru Shakespeare Globe, aflata in turneu international aduce la Bucuresti piesa "Hamlet" - la 450 de ani de la nasterea marelui dramaturg.

"Anul acesta aducem pentru prima data 30 de companii internationale la Bucuresti. Credem ca in cele 4 zile de festival, avand in vedere ca sunt 8 locatii, vor fi cateva sute de mii de oameni pe strada" au explicatorganizatorii.

"B-fit in the street" tine pana duminica seara iar intrarea este gratuita.

PROGRAM B-FIT in the Street! 29 mai - 1 iunie 2014

JOI, 29 MAI
19:00 – 19:30
Animated Vases (Teatro Scalzo) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
The Sofa (Tukkers Connexion)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Giant Puppets (Caramantran)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Flag Wavers (Principi d’Acaja) - Piaţa Universitatii
Mirror Family (Top Event Shows) - Piata Universitatii
White Wings (Close Act Theatre) - Piata Universitatii
The Toys (Mademoiselle Paillette)- Piata Universitatii
Red Hearts (Mademoiselle Paillette) - Piata Universitatii
Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) - Piata Universitatii
Body Puppets (Snuff Puppets) - Piata Universitatii

19:30 – 20:00
Alive Stones (Krist Doo Street Theatre) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Giant Puppets (Caramantran) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Divas (Transe Express) - Piata Universitatii
Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) - Piata Universitatii
The Aliens (Close Act Theatre) - Lipscani cu Carada
Giant Family (Street Arts Fandunito) - Piata Roma
Little Circus (Cirque en Kit) - Piata Sf. Anton

20:00 – 20:30
Animated Vases (Teatro Scalzo) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Body Puppets (Snuff Puppets) - Piata Universitatii
Giant Flowers (Kalice Productions) - Piata Universitatii
Horsemen (Les Gouludrus)- Lipscani cu Carada
Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) - Piata Roma
Chichi & Coco (Teatro Scalzo) - Piata Sf. Anton

20:30 – 21:00
The Sofa (Tukkers Connexion) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Giant Puppets (Caramantran)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Red Hearts (Mademoiselle Paillette) - Piata Universitatii
Giant Family (Street Arts Fandunito) - Piata Universitatii
White Wings (Close Act Theatre) - Piata Sf. Anton
Little Circus (Cirque en Kit) - Piata Roma
Mirror Family (Top Event Shows) - Lipscani cu Carada
Alive Stones (Krist Doo Street Theatre)- Lipscani cu Carada

21:00 – 21:15
Heliosphere (The Dream Engine International) - Piaţa Universitatii
21:15 – 21:35
La Boite a Ballet (Festibal) - Piaţa Universitatii
21:45 – 22:00
Heliosphere (The Dream Engine International)- Piaţa Universitatii
22:00 – 22:20
La Boite a Ballet (Festibal)- Piaţa Universitatii
22:30 – 22:45
Heliosphere (The Dream Engine International) - Piaţa Universitatii

21:00 – 21:30
Giant Puppets (Caramantran) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Divas (Transe Express) - Piaţa Universitatii
The Aliens (Close Act Theatre) - Piata Roma
Chichi & Coco (Teatro Scalzo) - Piata Sf. Anton
Horsemen (Les Gouludrus) - Piata Sf. Anton
The Toys (Mademoiselle Paillette) - Lipscani cu Carada

21:30 – 22:00
The Sofa (Tukkers Connexion) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
Body Puppets (Snuff Puppets) - Piaţa Universitatii
Mirror Family (Top Event Shows) - Piaţa Universitatii
Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) - Piaţa Universitatii
Giant Flowers (Kalice Productions) - Piata Sf. Anton
Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon)- Piata Roma
Flag Wavers (Principi d’Acaja) - Lipscani cu Carada

22:00 – 22:50
Galileo (Deux Ex Machina) - Piaţa George Enescu

Vineri, 30 MAI
15:00 – 16:00
15:00 – 15:30 Animated Vases (Teatro Scalzo) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
15:00 – 15:30 Giant Flowers (Kalice Productions)- Piata Roma
15:00 – 16:00 Loin / Lontano (Les Clandestines) - Piata Sf. Anton
15:30 – 16:00 Divas (Transe Express) - Piata Universitatii
15:30 – 16:00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) - Piata Roma
15:30 – 16:00 The Sofa (Tukkers Connexion)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
15.30 – 16.00 The Toys (Mademoiselle Paillette) - Lipscani cu Carada

16:00 – 17:00
16:00 – 16:20 La Boite a Ballet (Festibal) - Piata Universitatii
16:00 – 16:30 Horsemen (Les Gouludrus) - Piata Roma
16:00 – 16:30 Mirror Family (Top Event Shows) - Lipscani cu Carada
16.00 – 16.30 Long Necks (Compagnie Albedo) - Piata Sf. Anton
16.30 – 17.00 Alive Stones (Krist Doo Street Theatre) - Piata Universitatii
16.30 – 17.00 White Wings (Close Act Theatre)- Piata Sf. Anton
16.30 – 17.00 Little Circus (Cirque en Kit) - Lipscani cu Carada

17:00 – 18:00
17.00 – 17.30 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) - Piata Roma
17.00 – 17.30 Body Puppets (Snuff Puppets) -Lipscani cu Carada
17:00 – 17:30 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) - Piata Universitatii
17.30 – 18.00 Giant Family (Street Arts Fadunito) - Piata Universitatii
17:30 – 18:00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) - Piata Sf. Anton
17:30 – 18:00 Flag Wavers (Principi d’Acaja) - Lipscani cu Carada
17:30 – 18:00 DrumCafe (Latura Extrema) - Piata Roma

18:00 – 19:00
18:00 – 18:30 Mirror Family (Top Event Shows) - Piata Universitatii
18.00 – 18.30 The Sofa (Tukkers Connexion) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
18:00 – 18:30 Alive Stones (Krist Doo Street Theatre)- Piata Sf. Anton
18.00 – 18.30 Little Circus (Cirque en Kit) - Lipscani cu Carada
18:00 – 19:00 Giant Puppets (Caramantran) - Piata Roma
18:30 – 19:00 Long Necks (Compagnie Albedo) -Piata Universitatii
18:30 – 19:00 Giant Flowers (Kalice Production) - Lipscani cu Carada
18:30 – 19:00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) - Piata Sf. Anton
18:30 – 19:00 The Aliens (Close Act Theatre) -Piata Roma

19:00 – 20:00
19.00 – 19.30 Body Puppets (Snuff Puppets) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
19.00 – 19.30 Divas (Transe Express) - Piata Universitatii
19.00 – 19.30 Red Hearts (Mademoiselle Paillette) - Lipscani cu Carada
19.00 – 19.30 Mirror Family (Top Event Shows) -Piata Roma
19.00 – 19.30 Horsemen (Les Gouludrus) - Piata Sf. Anton
19.00 – 19.30 The Sofa (Tukkers Connexion) - Centrul expozitional (Universitate)
19:30 – 20:00 Giant Puppets (Caramantran) - Piata Universitatii
19:30 – 20:00 DrumCafe (Latura Extrema) - Piata Universitatii
19:30 – 20:00 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon)- Lipscani cu Carada
19:30 – 20:00 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) - Piata Roma

20:00 – 22:45
Hamlet (Shakespeare’s Globe) - Piata Sf. Anton

20:00 – 21:00
20.00 – 20.30 Giant Family (Street Art Fadunito) - Piata Universitatii
20:00 – 20:30 Giant Puppets (Caramantran) - Piata Universitatii
20.00 – 20.30 The Toys (Mademoiselle Paillette)- Lipscani cu Carada
20.00 – 20.30 Animated Vases (Teatro Scalzo) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
20.00 – 20.30 White Wings (Close Act Theatre) - Piata Roma
20.30 – 21.00 The Aliens (Close Act Theatre) - Piata Universitatii
20.30 – 21.00 Red Hearts (Mademoiselle Paillette) - Piata Roma
20.30 – 21.00 Body Puppets (Snuff Puppets) - Lipscani cu Carada
20:30 – 21:00 Mirror Family (Top Event Shows) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
20:30 – 20:50 Les Botte A Ballet (Festibal)- Piata Universitatii
20:45 – 21:15 Flag Wavers (Principi d’Acaja) - Lipscani cu Carada

21:00 – 21:50
Celestial Carillon (Transe Express) - Parcul Unirii
21:50 – 22:30
The Water Show (Aquatic Show International)- Piata Unirii (Splaiul Dambovitei)

Sambata, 31 MAI
15:00 – 17:45
Hamlet (Shakespeare’s Globe) - Piata Sf. Anton

15:00 – 16:00
15.00 – 15.30 Animated Vases (Teatro Scalzo)- Centrul expozitional (Pta Universitatii)
15:00 – 15:30 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) - Piata Roma
15.00 – 15.30 The Sofa (Tukkeres Conexions) - Lipscani cu Carada
15.30 – 16.00 The Toys (Mademoiselle Paillette)- Piata Roma
15:30 – 16:00 Horsemen (Les Gouludrus) - Lipscani cu Carada
15:30 – 16:00 Mirror Family (Top Event Shows) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)


16:00 – 17:00
16.00 – 16.30 Alive Stones (Krist Doo Street Theatre) - Piata Roma
16.00 – 16.30 White Wings (Close Act Theatre) - Piata Universitatii
16:00 – 16:30 Long Necks (Compagnie Albedo) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
16.00 – 16.30 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) - Lipscani cu Carada
16.30 – 17.00 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)- Lipscani cu Carada
16:30 – 17:00 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) - Piata Roma
16.30 – 17.00 Giant Family (Street Art Fadunito) - Piata Universitatii

17:00 – 18:00
17.00 – 17.30 Body Puppets (Snuff Puppets) - Lipscani cu Carada
17:00 – 17:30 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) - Piata Roma
17:00 – 17:30 Flag Wavers (Principi d’Acaja) - Piata Universitatii
17:00 – 17:30 Mirror Family (Top Event Shows) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
17:30 – 18:00 Giant Puppets (Caramantran)- Piata Roma
17.30 – 18.00 The Sofa (Tukkeres Conexions)- Lipscani cu Carada
17.30 – 18.00 Little Circus (Cirque en Kit) -Piata Universitatii

18:00 – 19:00
18:00 – 18:30 Giant Puppets (Caramantran) -Piata Roma
18:00 – 18:30 Giant Flowers (Kalice Productions) -Piata Universitatii
18:00 – 18:30 Long Necks (Compagnie Albedo) -Centrul expozitional (Pta Universitatii)
18.00 – 18.30 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)- Lipscani cu Carada
18.00 – 18.30 Body Puppets (Snuff Puppets) -Piata Roma
18:00 – 19:00 Loin / Lontano (Les Clandestines) -Piata Sf. Anton
18:30 – 19:00 Divas (Transe Express) - Piata Universitatii
18.30 – 19.00 Alive Stones (Krist Doo Street Theatre) - Piata Roma
18.30 – 19.00 Red Hearts (Mademoiselle Paillette)- Lipscani cu Carada

19:00 – 20:00
19:00 – 19:30 Mirror Family (Top Event Shows) -Piata Roma
19:00 – 19:30 Horsemen (Les Gouludrus) -Centrul expozitional (Pta Universitatii)
19.00 – 19.30 The Sofa (Tukkeres Conexions)- Lipscani cu Carada
19:30 – 20:00 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) -Piata Universitatii
19.30 – 20.00 The Aliens (Close Act Theatre) -Lipscani cu Carada
19.30 – 20.00 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) -Piata Roma


20:00 – 22:45
Hamlet (Shakespeare’s Globe) - Piata Sf. Anton

20:00 – 20:30
20.00 – 20.30 Animated Vases (Teatro Scalzo) - Centrul expozitional (Pta Universitatii)
20.00 – 20.30 Giant Family (Street Art Fadunito) - Piata Roma
20.00 – 20.30 Body Puppets (Snuff Puppets) - Lipscani cu Carada

21:00 – 21:50
Dodoland (Grupo Puja) - Piata George Enescu

22:00 – 22:30 – PARADA (Piata George Enescu – Piata Universitatii)
Mirror Family (Top Event Shows)
White Wings (Close Act Theatre)
The Aliens (Close Act Theatre)
Dede’s (Groupe Demons & Merveilles)
Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)
Flag Wavers (Principi d’Acaja)
DrumCafe (Latura Extrema)
Giant Puppets (Caramantran)
The Toys (Mademoiselle Paillette)
Red Hearts (Mademoiselle Paillette)
Little Circus (Cirque en Kit)
Giant Flowers (Kalice Productions)

22:30 – 23:00
Divas (Transe Express) Piata Universitatii

Duminica, 1 IUNIE
13:00 – 14:00
13:00 – 13:30 Mirror Family (Top Event Shows) -Parcul Cismigiu
13:30 – 14:00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) -Parcul Cismigiu

14:00 – 15:00
14.00 – 14.30 The Toys (Mademoiselle Paillette) -Parcul Cismigiu
14:00 – 14:30 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)- Parcul Cismigiu
14:00 – 15:00 Giant Puppets (Caramantran) -Centrul expozitional (Pta Universitatii)
14:30 – 15:00 Red Hearts (Mademoiselle Paillette)- Parcul Cismigiu


15:00 – 16:00
15:00 – 15:30 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon)- Parcul Cismigiu
15.00 – 15.30 The Sofa (Tukkeres Conexions) -Parcul Cismigiu
15.00 – 15.30 Animated Vases (Teatro Scalzo)-Centrul expozitional (Pta Universitatii)
15.00 – 15.30 The Aliens (Close Act Theatre) Lipscani cu Carada
15:00 – 15:30 Flag Wavers (Principi d’Acaja) Piata Universitatii
15:30 – 16:00 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)- Lipscani cu Carada
15:30 – 16:00 Mirror Family (Top Event Shows) -Parcul Cismigiu
15:30 – 16:00 Horsemen (Les Gouludrus)- Piata Roma

16:00 – 17:00
16:00 – 16:30 Divas (Transe Express) -Piata Universitatii
16.00 – 16.30 White Wings (Close Act Theatre) -Piata Sf. Anton
16:00 – 16:30 Long Necks (Compagnie Albedo)- Parcul Cismigiu
16.30 – 17.00 The Aliens (Close Act Theatre)- Piata Universitatii
16.30 – 17.00 Giant Family (Street Art Fadunito)- Parcul Cismigiu
16.30 – 17.00 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) -Piata Roma

17:00 – 18:00
17.00 – 17.30 Red Hearts (Mademoiselle Paillette) -Lipscani cu Carada
17.00 – 17.30 Giant Family (Street Art Fadunito) -Parcul Cismigiu
17:00 – 17:30 Camaleons Drums Team (Compagnie Cameleon) -Piata Universitatii
17:00 – 17:30 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles) -Parcul Cismigiu
17.30 – 18.00 Animated Vases (Teatro Scalzo) -Parcul Cismigiu
17.30 – 18.00 The Toys (Mademoiselle Paillette) -Piata Universitatii

18:00 – 19:00
18:00 – 18:30 Flag Wavers (Principi d’Acaja) -Piata Universitatii
18.00 – 18.30 The Sofa (Tukkeres Conexions) -Parcul Cismigiu
18:00 – 18:30 Mirror Family (Top Event Shows) -Parcul Cismigiu
18:00 – 19:00 Giant Puppets (Caramantran) -Lipscani cu Carada
18:30 – 19:00 Horsemen (Les Gouludrus) -Piata Universitatii
18.30 – 19.00 White Wings (Close Act Theatre) -Parcul Cismigiu

19:00 – 20:00
19:00 – 19:30 Divas (Transe Express) -Piata Universitatii
19.00 – 19.30 The Sofa (Tukkeres Conexions)- Parcul Cismigiu
19.00 – 19.30 Chichi & Coco (Teatro Scalzo) -Lipscani cu Carada
19:30 – 20:00 Mirror Family (Top Event Shows) -Parcul Cismigiu
19.30 – 20.00 Dede’s (Groupe Demons & Merveilles)- Parcul Cismigiu
19.30 – 20.00 Music Band and Stilt Walkers (Steltenlopers Merchtem)-Piata Universitatii
19.30 – 20.00 Long Necks (Compagnie Albedo)- Piata Roma

 

VIDEO PROTVPLUS.RO