Palatul Parlamentului, vizitat de peste 25.000 de romani in acest weekend

×
Publicitate

"Aici este dormitorul?" A fost intrebarea zilei la Parlament, unde grupurile de pensionarii au avut o singura curiozitate: unde se odihnesc alesii, atunci cand vine Mos Ene pe la gene.

Problema pare sa fie una la scara mare din moment ce 18.000 de persoane in doar sase ore s-au perindat pe holuri si in sala de plen.

Intre timp la PSD, presedintele Victor Ponta inregimenta peste 1.000 de tineri. Nu le-a dat carnet de membru, ci carduri pentru reduceri la cinema si magazine pentru ca in final sa ii aduca in execursie tot la Parlament. Aici, unii au uitat de doctrina si au facut coada sa se pozeze cu democrat-liberala Roberta Anastase.


 

Articol recomandat de sport.ro
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
Citește și...
Guvernul anunță posibile noi intervenții asupra prețurilor la carburanți. Ce se va întâmpla în următoarele săptămâni

Premierul interimar Ilie Bolojan şi ministrul interimar de Finanţe, Alexandru Nazare, au analizat la Palatul Victoria evoluţiile de pe piaţa produselor energetice şi impactul asupra preţului carburanţilor, cu operatorii majori de pe piaţa carburanţilor.

Majoritatea românilor cumpără haine second hand. Tinerii caută piese unicat: ”Găsești chestii mai bune decât la mall”

Șase din zece români au cumpărat haine second hand în ultimul an, arată un nou studiu. Cel mai des, în magazinele cu haine la mâna a doua ajung tinerii. Sunt atrași de prețurile mai mici și caută piese de vestimentație unicat. 

Europenii se tem de incertitudine, românii speră în viitor. Eurobarometrul arată diferențele dintre România și UE

Într-o Europă marcată de război și incertitudine, românii rămân optimiști cu privire la viitorul lumii.

Recomandări
Ilie Bolojan anunță când s-ar putea ieftini carburanții: „Prețurile ar putea reveni la nivelul dinaintea lunii martie”

Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, joi, că preţurile la carburanţi ar urma să înceapă să scadă în următoarele zile, pe măsură ce companiile vor comercializa stocuri achiziţionate la preţuri mai mici. 

Referatul pentru arestarea preventivă a lui Viorel Pașca. Abuzurile înfiorătoare expuse de procurori

Procurorii DIICOT au cerut arestarea preventivă a 11 membri ai „grupării Pașca”, acuzați că au transformat într-o afacere de milioane de euro exploatarea a sute de persoane vulnerabile.

Radu Miruţă: Un nou contract din SAFE semnat - pentru ultimul lot din A8. Primii kilometri de autostradă spre Chișinău

Ministrul interimar al Transporturilor, Radu Miruță, anunță că un nou contract din SAFE a fost semnat, joi, la minister, fiind ultimul lot din Autostrada A8, cu trecere în Republica Moldova.