Copiii de la scoala internationala Mark Twain trimit ajutoare sinistratilor

60173781

Copiii de la scoala internationala Mark Twain din Bucuresti au vazut prin ce au trecut lucuitorii comunei Saucesti si s-au gandit ca ar putea da o mana de ajutor.

Copiii au facut postere prin care indemnau oamenii sa doneze lucruri pentru cei afectati de inundatii si au iesit pe strada sa le imparta.

In doua saptamani au adunat haine, jucarii, carti si alte recuzite scolare. Au pregatit 40 de saci pentru copiii familiilor sinistrate si au venit cu un microbuz de la Bucuresti pentru a inmana personal pachetele.

Pe langa sacii cu ajutoare, cei de la scoala internationala au venit pregatiti sa invite 20 de copii la Costinesti pentru doua saptamani.

Din grupul de copii care au venit cu ajutoare a facut parte si Ionut Moldovan, minivedeta din cadrul programului "Dansez pentru tine". El a primit o bursa de la scoala si a devenit elev in cadrul scolii internationale.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
S-a deschis iarmarocul de case "ieftine": preturi cu pana la 30% mai mici

Vile si apartamente vin in cascada peste noi la preturi cu pana la 30% mai mici ca acum o jumatate de an. E drept ca locuintele sunt departe de centru, insa un metru patrat poate sa coste doar 650 de euro.

Centru SPA si cinema 3D! De asta au nevoie locuitorii din Barlad

Oamenii au nevoie de centru SPA si cinema 3D, s-a gandit primarul din Barlad, care face in aceste zile eforturi sa obtina un imprumut de trei milioane de euro.

Un cartier din Capitala, in razboi cu patronii unui club de vara

Nu mai pot dormi de cand in apropiere s-a deschis un club de vara, in aer liber! Este oful oamenilor dintr-un cartier intreg din Capitala, care noapte de noapte cheama politia sa faca liniste.

Recomandări
Primul spital construit ”de la zero” în Cluj. FOTO: Cum arată noul centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie

Noul Centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj, una dintre cele mai importante investiții în domeniul medical realizată din fonduri europene, a fost inaugurat în Cluj-Napoca.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.