Alertă de coronavirus în Parlament. Anunțul făcut de senatorul PSD Liviu Pop

61981382
Inquam Photos / Alexandru Busca

Alertă de coronavirus în Parlament. Senatorul PSD Liviu Pop afirmă că vineri a fost depistată pozitiv cu coronavirus o angajată de la OSIM, unde lucrează soțul unei angajate la Comisia pentru Învățământ din Senat.

Astfel, preventiv, ”toți angajații Comisiei au fost trimiși acasă până la noi directive”.

Anunțul senatorului PSD Liviu Pop:

Vineri a fost depistată pozitiv la Coronavirus o angajată de la OSIM, unde lucrează soțul unei doamne angajate la Comisia pentru Învățământ din Senat. Preventiv, toți angajații Comisiei au fost trimiși acasă până la noi directive. În acest context, există posibilitatea să nu putem ține ședința de săptămâna aceasta. Vă mulțumesc pentru înțelegere.”

În România avem confirmate până la această oră 15 cazuri de îmbolnăviri cu COVID-19. Ultimii doi pacienți sunt o femeie de 42 din București și o bătrână de 70 de ani din Mureș.

În România se află în carantină instituţionalizată 27 de persoane, pentru care se efectuează verificări pentru a depista dacă au contactat noul coronavirus, iar alte 12.789 sunt în izolare la domiciliu şi sub monitorizare medicală.

 

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Citește și...
Surpriză. Pe cine ar putea nominaliza Eugen Tomac drept șef al Finanțelor - Surse

Premierul desemnat Eugen Tomac îl susține pentru funcția de ministru al Finanțelor pe Ionuț Simion, partener în cadrul PwC România și unul dintre cei mai cunoscuți consultanți fiscali din mediul de afaceri, potrivit unor surse apropiate acestuia.

PSD, după refuzul PNL de a susține Guvernul Tomac: „Ilie Bolojan blochează România pentru că a pierdut puterea”

PSD îl acuză, joi, pe premierul demis Ilie Bolojan că blochează toată România, pentru că a pierdut puterea şi transmite că se poate şi fără PNL iar după 7 ani la putere, fără să câştige alegerile, este vremea să meargă în opoziţie, lângă AUR.

Eugen Tomac: "Spre deosebire de celelalte partide, sunt singurul lider care nu am fost niciodată nici într-o alianţă cu PSD”

Premierul desemnat Eugen Tomac a afirmat că este singurul lider politic care nu a fost niciodată într-o alianţă cu PSD şi nu a candidat niciodată pe o listă comună cu social-democraţii deşi a fost invitat.

Recomandări
PSD, după refuzul PNL de a susține Guvernul Tomac: „Ilie Bolojan blochează România pentru că a pierdut puterea”

PSD îl acuză, joi, pe premierul demis Ilie Bolojan că blochează toată România, pentru că a pierdut puterea şi transmite că se poate şi fără PNL iar după 7 ani la putere, fără să câştige alegerile, este vremea să meargă în opoziţie, lângă AUR.

Surpriză. Pe cine ar putea nominaliza Eugen Tomac drept șef al Finanțelor - Surse

Premierul desemnat Eugen Tomac îl susține pentru funcția de ministru al Finanțelor pe Ionuț Simion, partener în cadrul PwC România și unul dintre cei mai cunoscuți consultanți fiscali din mediul de afaceri, potrivit unor surse apropiate acestuia.

ANM: Furtuni şi răcire accentuată a vremii în cea mai mare parte a ţării. Maxime de 17-24 de grade

Furtuni, averse torenţiale, grindină şi intensificări ale vântului sunt aşteptate joi şi vineri în mai multe regiuni ale ţării, în timp ce temperaturile vor scădea semnificativ, maximele urmând să coboare vineri la 17 - 24 de grade Celsius, potrivit ANM.