Zeci de bărbați din India sunt acuzați că au violat o fată de 15 ani timp de opt luni

62215120
Profimedia

Poliția din India a arestat, joi, 26 de bărbați suspectați că au violat în grup, într-un interval de aproximativ 8 luni, o adolescentă de 15 ani, informează CNN.

Victima a fost violată prima dată pe data de 29 ianuarie 2021, a declarat Dinkar Munke, ofițer de poliție din orașul Dombivli.

Violul a fost filmat, iar videoclipul a fost folosit apoi pentru a o șantaja pe fată, a mai spus Munke.

În total, tânăra ar fi fost violată de 33 de bărbați, între care și doi adolescenți, iar abuzurile au durat până în această săptămână.

Familia fetei a aflat ce s-a întâmplat abia îmn urmă cu câteva zile. Miercuri, adolescenta a fost dusă la secția de poliție de către părinții săi. Acolo, tânăra a depus o plângere, a mai declarat ofițerul indian.

Cei 26 de bărbați au fost arestați în conformitate cu codul penal al țării și separat în temeiul legii privind protecția copiilor împotriva infracțiunilor sexuale, care prevede pedepse mai severe.

În prezent, polițiștii din Dombivli caută încă șapte bărbați implicați în acest caz.

 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Marea Britanie ar putea recurge la armată pentru a rezolva criza şoferilor de camion, dar tot nu acceptă lucrători străini

Ministrul Transporturilor din Marea Britanie, Grant Shapps, ar putea recurge la şoferii din cadrul forţelor armate pentru a rezolva criza de şoferi de camion, care a impus închiderea benzinăriilor şi afectează aprovizionarea supermarketurilor.

FOTO. Un fermier din Rusia a murit după ce a vrut să înghită o viperă de stepă. "Limba abia îi mai încăpea în gură"

Tragedie în Astrakhan, Rusia. Un fermier a murit după ce a încercat să înghită o viperă de stepă, informează The Sun.

Uniunea Europeană denunţă spionajul cibernetic rus şi ameninţă cu sancţiuni

UE a denunţat vineri activităţile de spionaj cibernetic "inacceptabile" ale Rusiei împotriva unor responsabili politici europeni şi ia în calcul luarea de măsuri pentru a le sancţiona, relatează AFP, citat de Agerpres.

Recomandări
Nicușor Dan, criticat dur: Speranța s-a transformat în dezamăgire. Astăzi, dezamăgirea s-a transformat în indignare

Decizia președintelui Nicușor Dan de a-l apăra pe șeful SPP, generalul Lucian Pahonțu, în urma dezvăluirilor privind participarea acestuia la reprimarea manifestanților de la Revoluția din 1989 continuă să facă valuri. 

”Laura Codruța Kovesi a Ungariei”. Maghiarii au un nou procuror șef: ”Cel mai important lider anticorupție”

Presa și societatea civilă din Ungaria o compară pe Katalin Tasnady, noul procuror șef al recent înființatei structuri anticorupție NVVH, cu românca Laura Codruța Kovesi, șefa Parchetului European.

Norvegienii s-au adunat la Palatul Regal din Oslo pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald. GALERIE FOTO

Norvegienii s-au adunat sâmbătă în fața Palatului Regal pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald, relatează Reuters.