Un bărbat care era dat dispărut de două luni și-a găsit sfârșitul căzând într-un tocător industrial

62271400
Twitter

Un american de 20 de ani, dispărut de la începutul lunii mai, a căzut într-o mașină de tocat industrială la uzina de reciclare din Carolina de Sud unde lucra, se arată într-un raport, informează New York Post.

Rămășițele umane găsite în apropierea tocătorului de plastic s-au dovedit a fi ale lui Duncan Alexander Burrell Gordon, din Greer, care a fost văzut ultima dată în viață alimentând cu plastic mașina în timpul schimbului de noapte din 5 mai, potrivit The State.


Anchetatorii au găsit bucăți mici de grăsime și oase umane pe și sub o bandă transportoare care alimentează plasticul mărunțit către o altă mașină, a declarat doctorul legist din Spartanburg, Rusty Clevenger, într-un comunicat de presă citat de instituție.


Rămășițele îi aparțin lui Gordon, a confirmat Clevenger.


El a spus că tocatorul de plastic a fost inspectat de cel puțin patru ori după ce muncitorul a dispărut.


Prima căutare a fost făcută de tatăl lui Gordon, care este supervizorul fabricii de reciclare. După ce inspecția sa nu a descoperit nimic, mașina a fost pornită din nou.


Aparatul a procesat aproximativ 30 de tone de plastic din momentul în care Gordon a fost dat dispărut.

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
VIDEO. Momentul terifiant în care o avalanșă se îndreaptă spre un grup aflat în drumeție pe munte. Ce au pățit aceștia

Un bărbat care a auzit „crăparea adâncă a gheții” a dezvăluit că a crezut că va muri în timpul avalanșe care se îndrepta spre el pe un munte din Kârgâzstan.

Iran își întețește programul nuclear. Teheran a început „să alimenteze cascada de centrifuge”

Iran a anunțat că își continuă programul nuclear, iar un raport al Agenției Internaționale a Energiei Atomice (AIEA) avertizează că Tehran a început „să alimenteze cascada de centrifuge” din instalația de la Fordo.

Masacrul de la Srebrenica. 27 de ani de la cea mai mare atrocitate din Europa de după cel de-Al Doilea Război Mondial

Musulmanii din Bosnia comemorează, luni, 11 iulie, 27 de ani de la genocidul de la Srebrenica, cel mai mare masacru pe tărâm european de la al Doilea Război Mondial.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Vara lui 2026, un „iad climatic” în Europa. Caniculă, incendii și secetă: „Am avut un sentiment de apocalipsă”

Terase pustii, peisaje aride și o căldură sufocantă: vara lui 2026 rămâne cea în care schimbările climatice s-au impus brutal în viața europenilor, relatează AFP.

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.