Spania, socata! O romanca de numai 10 ani a adus pe lume un copil

×
Publicitate

The Reader scrie ca o fetita romanca, in varsta de numai 10 ani, a nascut un copil sanatos intr-o maternitate din Jerez, Spania. Detaliile despre identitatea fetei si a tatalui copilului nu au fost facute publice.

Anuntul oficial a fost facut de ministrul egalitatii de sanse din cadrul Guvernului Regional Andalucia, Micaela Navarro. Autoritatile spaniole au demarat o ancheta in acest caz.

Identitatea mamei este pastrata secreta din ordinul Ministerului Sanatatii din Andalucia. Reprezentantii ministerului au refuzat sa comenteze, de asemenea, in privinta sexului sau a greutatii copilului. Singurele detalii facute publice sunt ca atat mama, cat si copilul, sunt sanatosi.

Totusi, presa spaniola a reusit sa afle pe surse ca nou-nascutul ar cantari in jur de 2,9 kilograme si ca a fost nascut martea trecuta. Mama si copilul au fost externati, se pare, in weekend.

Fata nu a cerut asistenta sociala, asa ca, cel putin pentru moment, aceasta va ramane, alaturi de copilul ei, in grija familiei.

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Zeci de mii de oameni sinistrati din cauza vulcanului Merapi! Galerie FOTO

Eruptia de luni a vulcanului indonezian Merapi a ucis 38 de oameni. Cosmarul nu s-a terminat insa pentru locuitorii insulei Java, care au fost siliti sa-si paraseasca locuintele, din cauza valului de cenusa extrem de dens, aruncat de vulcanul furios.

Strazile din Neapole, invadate de 1.700 de tone de gunoaie

Strazile din orasul italian Neapole erau in continuare invadate de 1.700 de tone de gunoaie duminica, acestea fiind preponderente in centrul istoric, in pofida promisiunilor premierului Silvio Berlusconi de a rezolva problema.

Imagini socante! A intrat cu masina in mai multi oameni in fata unui club

14 persoane au fost ranite si numai printr-o minune n-au fost si morti. S-a intamplat acum doua saptamani, in Manchester, dar suspectul este de negasit, chiar daca politia l-a cautat la peste 80 de adrese.

Recomandări
Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Alertă după ce doi bărbați s-au apropiat prea mult cu o șalupă de barjele scufundate în Dunăre. Polițiștii au împânzit zona

Un incident petrecut la Izvoarele în zona barjelor scufundate în Dunăre a pus în alertă autoritățile. 

TAROM va primi primul Boeing 737 MAX până la finalul acestei luni. Aeronava „Mircea Lucescu” a trecut zborul de test

Până la finalul acestei luni, primul Boeing 737 MAX ar urma să ajungă în flota TAROM. Avionul care a fost botezat Mircea Lucescu după marele antrenor român, a trecut de zborul de test și poartă deja însemnele operatorului național.