SADISM COPILARESC? Iata cum maltrateaza o fetita un biet caine

60278773

O copila de 12 ani din Marea Britanie, despre care toti cunoscutii ar fi jurat ca va deveni medic veterinar, a fost surprinsa in timpul unui crud atac asupra unui caine.


Lovit cu pumnii, plesnit cu lesa si calcat in picioare. Nu este vorba despre o scena sado-maso, ci despre tratamentul aplicat sarmanului animal, care in nicio clipa nu a ripostat cu violenta.

Stapanul lui Jasper, un spaniel de un an si jumatate, a izbucnit in lacrimi atunci cand si-a vazut cel mai bun companion tratat astfel. Batranul in varsta de 60 de ani nu se mai putea ingriji de el asa cum se cuvine, nevoit fiind sa se deplaseze cu ajutorul unui scuter de mobilitate. Asa ca o lasase pe fiica unui prieten apropiat sa-i scoata cainele la plimbare, fara sa-si imagineze la ce era acesta supus…

“Am vazut destul. Nu pot sa cred asa ceva. Jasper este o fire jucausa, intotdeauna a fost bine tratat. Trebuia sa-l invete sa mearga in lesa. Nu a facut bine. Sunt complet socat”, a spus stapanul cainelui.

Si familia fetei a fost surprinsa de comportamentul acesteia. O stiau un ingeras, care “iubea animalele” si care “scotea la plimbarea mai multi caini de prin cartier”. Un cunoscut spunea chiar ca sigur o sa ajunga veterinar. Parintii planuiau sa-i cumpere si propriul catel, chiar daca acasa mai aveau deja o pisica. Acum au renuntat la idee si au pedepsit-o pe fata.

Imaginile prezentate de cotidianul britanic The Sun au fost surprinse de un vecin, care o vazuse maltratand cainele in repetate randuri. De data aceasta insa, si el a fost uimit de rautatea si inversunarea copilei. “Parintii nu ar trebui sa o mai lase sa aiba un animal de companie cel putin 10 ani de acum incolo”, a declarat vecinul cu pricina.

“Peste cativa ani poate o sa fie dadaca si cine stie ce ar mai putea face. Nu pot sa cred ca saracul caine a mai putut sa mearga, dupa toate cele indurate. Probabil ca avea vanatai pe tot corpul. Sper ca autoritatile sa ia masuri”, a mai spus acesta.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Vrabie piromana: a facut o paguba de 250.000 de lire sterline

Anglia se poate lauda cu prima vrabie... piromana din lume. Inaripata a reusit sa dea foc unui magazin satesc din Sleaford, Lincolnshire, dupa ce s-a apucat sa isi faca un simplu cuib.

Presedintele rus si-a facut blog! Unul cam "nesarat", spun rautaciosii

Presedintele rus Dmitri Medvedev tine cu tot dinadinsul sa cultive imaginea unui lider in pas cu epoca. Tocmai de aceea si-a lansat miercuri un blog pe LiveJournal, un popular site.

La Sankt Petersburg cartile sunt tiparite dupa tehnicile din secolul XIX

Sankt Petersburg este un oras impregnat de istorie, arta si literatura. Undeva, in aceasta metropola magnifica exista o comoara nepretuita: singurul loc din tara in care se mai tiparesc carti folosindu-se tehnicile din veacul al XIX-lea.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.