Responsabil al Bancii centrale germane, acuzat de remarci antisemite
31-08-2010
|
09:57
Barbatul a provocat un scandal mare si a pus clasa politica intr-o situatie jenanta, cu remarcile sale anti-semite si rasiste pe care le-a intarit inca o data cu ocazia prezentarii cartii lui pamflet "Germania se indreapta singura spre pierzanie".
Acolo isi dezvolta teoriile despre o "gena a evreilor" si atacurile pline de vitriol la adresa imigrantilor musulmani, care ar consuma mult prea mult din fondurile sociale ale statului.
De la cancelarul Angela Merkel si pana la responsabilii comunitatilor evreiest si turcesti, reactiile de dezaprobare n-au intarziat sa apara.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
rasism,
Dată publicare:
31-08-2010 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Franta va expulza joi 79 de romi catre Romania
Un numar de 79 de romi, care au acceptat repatrierea voluntara in schimbul a 300 de euro de adult si 100 de euro de copil minor vor fi repatriati joi catre Bucuresti la bordul unui avion inchiriat, a anuntat ministrul francez al Imigratiei, Eric Besson.
Recomandări
Premierul României anunță că în decembrie vom avea ”foarte probabil” o nouă ”ordonanță trenuleț”: ”Nu putem fugi de asta”
Premierul Ilie Bolojan a fost întrebat, vineri, în conferința de presă pe care a susținut-o la Palatul Victoria, dacă salariul minim în România va ”rămâne înghețat” și în anul 2026.
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.
Ilie Bolojan: Este o batjocură când îţi iei bani nemunciţi sau banii pe care îi iei nu se reflectă în rezultatele activităţii
Premierul Ilie Bolojan critică indemnizațiile de 27.000 de lei de la Aeroporturi București, numindu-le „o batjocură” în lipsa unor rezultate.