O tigara a omorat peste 100 de oameni in Kenya

×
Publicitate

Peste 100 de oameni au fost ucisi si alti 130 raniti, intr-o localitate din vestul Kenyei, unde un camion-cisterna incarcat cu benzina a sarit in aer.


Vehiculul a fost implicat intr-un accident de circulatie, in urma caruia combustibilul a inceput sa se scurga pe carosabil.

Multimea incerca sa recupereze carburantul, cand a avut loc deflagratia urmata de un incendiu violent.

Martorii spun ca explozia a fost provocata de o tigara aruncata aprinsa.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Infractiunile comise de romani in Italia s-au tinut lant saptamana aceasta

Cinci conationali de-ai nostri au fost arestati, dupa ce au violat o tanara de 22 de ani, tot romanca.

Opozitia rusa a cerut in strada demisia lui Vladimir Putin

O mie de oameni inconjurati de politisti, mobilizati intr-un numar de sapte ori mai mare, au protestat la Moscova si-au cerut demisia premierului Vladimir Putin.

60 de arestari la Geneva, in contextul desfasurarii Forumului Economic

Forumul Economic Mondial de la Davos a iscat proteste violente la cateva sute kilometri de statiunea montana.

Recomandări
Motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”. De ce consideră că pierderea mandatului nu este o sancțiune retroactivă

Curtea Constituțională motivează că pierderea mandatului de către aleșii aflați deja într-o situație de incompatibilitate nu reprezintă o sancțiune retroactivă, după cum arată un un document publicat CCR.

Care sunt principalele modificări din noua variantă a legii salarizării. Bolojan a promis, iar, că niciun venit nu va scădea

Ultimul proiect al legii salarizării aduce o creștere a bugetului pentru lefurile anului viitor cu aproape jumătate mai mare decât varianta anterioară. Ar putea primi bani în plus unii bugetari din sănătate, educație și alte domenii. 

Arme îngropate lângă Berlin. Unul dintre ucrainenii arestați când pregăteau un incendiu în București este suspect principal

Unul dintre ucrainenii arestați în toamna trecută la București, chiar în momentul în care se pregătea să incendieze sediul unei companii de curierat, este principalul suspect într-o conspirație investigată de autoritățile din Berlin.