Românul ucis în noaptea de Revelion la Londra, numit erou: ”Era în stare de șoc”

×
Publicitate

O tânără de 25 de ani i-a acordat primul ajutorul românului ucis în noaptea de Revelion, când lucra ca bodyguard la o petrecere privată.

Leroy Rose a a povestit pentru Evening Standard că Tudor a murit ca un erou, protejându-și colegii.

”L-am văzut când s-a întors în club. Era îmbrăcat într-un costum și era acoperit de sânge. Nu avea o vestă de protecție. Am văzut cum sângele îi ieșea din piept. L-am tras în spate, am luat un prosop și l-am pus pe rană. Nu a spus nimic, era în stare de șoc. A supraviețuit doar un minut. A fost înjunghiat în mijlocul pieptului. Este un erou, a murit încercând să-și salveze colegii. A bătut aproximativ 9 bărbați singur”, a spus Leroy Rose.

roman londra

Petrecerea a avut loc la o clădire de lux, închiriată frecvent pentru petreceri private.

Atacul violent a fost filmat cu telefoanele de mai mulți martori, iar anchetatorii analizează imaginile.

roman londra

roman londra

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Românii care au tăiat porcul în Italia riscă amendă de 150.000 €. Reacțiile italienilor

Cei patru români şi italianul care au tăiat porcul în curte, la Anzio, au fost puşi sub acuzare pentru sacrificarea ilegală a animalului şi rele tratamente aplicate animalelor.

Mărturia iubitei românului, agent de pază, ucis de Revelion în Londra

Un român de 34 de ani, care lucra ca bodyguard la un local din Londra, a fost înjunghiat mortal în noaptea de Revelion, în urma unei încăierări.

Mesajul surprinzător primit de un tânăr, la 8 ani după ce a fost bătut de un coleg

Mina Gerges, un tânăr de 24 de ani din orașul canadian Toronto, a primit un mesaj neașteptat la final de an. Un fost coleg de liceu a decis să îi ceară scuze că l-a bătut și hărțuit în urmă cu opt ani.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.