Israelul afirmă că trupul returnat de Hamas nu este cel al ostaticei Shiri Bibas. Ce s-a găsit în sicriul predat de teroriști

×
Publicitate

O dispută șocantă a izbucnit după ce Hamas a predat rămășițele pământești a patru ostatici.

Atenție! Urmează informații care vă pot afecta emoțional.

Israelul susține că nu a fost predat trupul lui Shiri Bibas, mamă a doi copii, decedați și aceștia. "Au pus trupul unei femei anonime din Gaza în sicriu", a acuzat premierul Netanyahu.

Pe de altă parte, a fost confirmată identitatea celor doi copii ai ei, de 4 ani, respectiv 10 luni. Armata israeliană susține că cei mici au fost uciși de teroriștii Hamas "cu mâinile goale". Un purtător de cuvânt al grupării a declarat că rămășițele pământești ale femeii, ar fi fost amestecate cu alte trupuri după un bombardament israelian, în Gaza.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Zelenski l-a înfuriat pe Trump după ce ar fi refuzat să semneze un document. Ce prevede acordul pe care l-a „rupt” în final

„Nu este foarte important ca Zelenski să fie prezent, la discuțiile cu Rusia pentru pace, în Ucraina, pentru că este foarte dificil să obții cu el acorduri”, a spus-o Donald Trump, într-un interviu pentru Fox News.

Politolog: „Americanii fac tot ce pot pentru a provoca discordie în Europa, vor să o destabilizeze”. Atacurile lui JD Vance

Vicepreședintele american a criticat din nou anularea prezidențialelor din România. „Nu poți avea valori democratice comune cu Statele Unite, dacă anulezi alegerile, pentru că nu-ți place rezultatul”, a declarat JD Vance.

Cazul sărutului forţat: Jenni Hermoso va ataca sentinţa, anunţă avocatul său

Jucătoarea Jenni Hermoso a anunţat vineri că va face apel împotriva deciziei instanţei de a-l amenda pe fostul şef al fotbalului spaniol Luis Rubiales pentru că a sărutat-o în august 2023.

Recomandări
Cum s-a ajuns la eșecul rușinos al legii salarizării. Patru miniștri n-au găsit în ultimii 5 ani o formulă potrivită

Cel puțin 770 de milioane de euro, atât ne costă negocierile eșuate privind legea salarizării din ultimii 5 ani. Au fost patru miniștri la Muncă, însă niciunul nu a reușit să găsească formula potrivită care să împace toate taberele implicate. 

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.