Femeie cu scleroză multiplă, legată cu o pătură de angajații unei companii aeriene

61955824

O femeie diagnosticată cu scleroza multiplă doreşte ca Delta Air Lines, o componie aeriană, să îşi îmbunătăţească serviciile legate de pasagerii cu dizabilităţi, după ce, susţine aceasta, a fost legată de scaun în timpul unui zbor internaţional.

Maria Saligas a fost diagnosticată cu această boală în urmă cu cinci ani, dar acest aspect nu a împiedicat-o să călătorească în Europa alături de soţul ei, conform nypost.com

Înaintea zborului din 1 aprilie, din Atlanta către Amesterdam, fiul femeii a făcut o înţelegere cu oficialii companiei Delta Air, pentru a se asigura că i se va oferi mamei lui un scaun cu rotile special.

Totuşi, acel scaun care avea nişte bretele speciale pentru a o ajuta pe femeie să îşi ţine spatele drept nu se afla în avion, de aceea angajaţii companiei s-au văzut nevoiţi să improvizeze.

"Aceştia au luat o pătură murdară şi au legat-o, în mod forţat, cu ea. Are urme de vânătăi", a spus fiul Mariei.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Academia Suedeză ar putea să nu mai decerneze premiul Nobel pentru literatură în 2018

Academia Suedeză, a cărei reputaţie a fost pătată de acuzaţii de viol şi agresiune sexuală formulate împotriva soţului francez al unei poete care face parte din acest for de prestigiu, ar putea să nu mai decerneze premiul Nobel pentru literatură în 2018.  

România, pregătită să intre în spațiul Schengen. Anunțul Comisiei LIBE

Eurodeputaţii comisiei LIBE cer guvernelor statelor ce fac parte din Schengen să aplice criteriul încrederii reciproce care a stat la baza creării acestui instrument ce permite libertatea de mişcare între state fără controale la graniţe.

Reacția Moscovei după ce Trump și Macron au anunțat că vor un nou acord în dosarul nuclear iranian

Teheranul şi Moscova au respins miercuri orice nou acord în dosarul nuclear iranian, denunţând declaraţii ale lui Donald Trump şi Emmanuel Macron care au anunţat cu o zi înainte că intenţionează să ”lucreze împreună” la un nou text, relatează AFP.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.