Donald Trump va lansa în curând propria sa platformă de socializare, potrivit unui consilier al acestuia

62173684
Shutterstock

Fostul preşedinte american Donald Trump, suspendat de pe Twiteer, Facebook şi alte site-uri de socializare, în urma atacului  împotriva Capitoliului Statelor Unite, intenţionează să lanseze propria sa platformă de socializare. 

Jason Miller, un purtător de cuvânt al campaniei electorale din 2020 a lui Trump, a declarat postului de televiziune că Trump va reveni în spaţiul mediei sociale cu o nouă platformă, proprie, care ”va redefini complet jocul”, scrie Fox News, conform Reuters, citat de News.ro

Miller nu a oferit alte detalii şi nu a fost disponibil vreun comentariu din parte reprezentanţilor companiei Trump Organization.

Twitter, Facebook şi alte platforme au fost în centrul atenţiei pentru modul în care gestionează conturile politicienilor şi ale oficialilor guvernamentali, după ce au suspendat conturile lui Trump pentru incitarea la violenţă.

Facebook, care în ianuarie a suspendat contul lui Trump pe termen nedefinit, a solicitat unei comisii independente să decidă dacă această suspendare trebuie să fie menţinută.

 

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
Papa Francisc, despre mafie: Organizații ale păcatului care exploatează pandemia

Papa Francisc a ținut o predică în care a condamnat activitatea mafiei, duminică, de Ziua comemorării victimelor sale în Italia, descriindu-le drept "organizaţii ale păcatului" care au exploatat inclusiv pandemia de coronavirus.

Israelul revine încet la normalitate, după ce a vaccinat aproape jumătate din populație

Cu aproape jumătate din populație imunizată anti-COVID, Israelul revine încet la normalitate.

Inundații devastatoare în Australia. Guvernul a decretat stare de urgență

În Australia, mii de oameni au fost evacuați din cauza inundațiilor devastatoare. Guvernul a decretat stare de urgență în statul New South Wales.

Recomandări
Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Noi modificări la legea salarizării. Ce s-a schimbat în ultima variantă - surse

Noua variantă a proiectului legii salarizării bugetarilor aduce mai multe modificări față de forma anterioară, în special în ceea ce privește modul de calcul și control al sporurilor și finanțarea creșterilor salariale din sănătate.

Vești bune. Debitul Dunării este în creștere la intrarea în țară. Ce se întâmplă la Cernavodă

În timp ce România se confruntă cu o secetă prelungită care a afectat grav culturile agricole și rezervele de apă, iar centrala de la Cernavodă a fost oprită, Dunărea dă semne de revenire.