Cât costă mantia tradiţională arabă pe care emirul Qatarului i-a pus-o pe umeri lui Messi. Vânzările au explodat

62311354

De când emirul Qatarului a pus, duminică, tradiţionala mantie arabă neagră şi aurie pe umerii lui Lionel Messi, mulţi argentinieni încă prezenţi luni la Doha se plimbau prin capitala Qatarului cu un bisht, informează lequipe.fr.

Un obiect acum la modă pe care fanii argentinieni sunt dornici să-l obţină ca amintire a acestei încoronări istorice a Argentinei.

Magazinul celui care a făcut acest acum faimos bisht, Ahmed Al Salim, a realizat astfel vânzări istorice, potrivit News.ro.

În mod normal, magazinul, care aprovizionează de mult timp familia regală din Qatar, vinde între opt până la zece de astfel de articole de îmbrăcăminte pe zi.

Luni, vânzările au crescut la 150 de exemplare, dintre care trei la fel cu cea purtată de Messi, din bumbac japonez şi fir de aur german, în valoare de aproape 2.000 de euro.

Articol recomandat de sport.ro
„UE și Ucraina au înjunghiat Rusia pe la spate!” E alertă la Moscova după ultima lovitură a Occidentului
„UE și Ucraina au înjunghiat Rusia pe la spate!” E alertă la Moscova după ultima lovitură a Occidentului
Citește și...
Iadul din Franța în imagini. Incendiul a generat o furtună cu fulgere care poate porni noi focuri | GALERIE FOTO

Un incendiu de vegetație descris drept „apocaliptic”, care se îndreaptă spre Bordeaux, este atât de mare încât își generează propriile furtuni, iar temperaturile de până la 38 de grade Celsius riscă să alimenteze și mai mult flăcările.

Povestea din infern a unui român stabilit în Spania. „Casa mea era încercuită de brazi. În cinci minute a luat foc”

Pompierii spanioli depun eforturi colosale să oprească cel mai violent incendiu de vegetație din istoria recentă a țării. Flăcările au pârjolit peste 50.000 de hectare de teren și au făcut scrum nenumărate gospodării.

O influenceriță din Oklahoma a fost omorâtă de fostul soț, după un trend pe TikTok. După ce a împușcat-o, s-a sinucis

O influenceriță de pe rețelele sociale a fost împușcată mortal de fostul ei soț după ce l-a demascat ca presupus pedofil folosind un trend de pe TikTok, potrivit poliției.

Recomandări
Parlamentul a intrat în sesiune extraordinară. Reformele din PNRR și programul SAFE, primele pe ordinea de zi

Parlamentul a intrat de luni într-o sesiune legislativă extraordinară. Pe agenda aleșilor se află mai multe proiecte esențiale pentru îndeplinirea jaloanelor din PNRR, dar și proiectul de lege pentru programul SAFE.

Încă o dronă a intrat în spațiul aerian al României, „pentru scurt timp”. A fost emis mesaj RO-Alert în Tulcea. Reacția MApN

Încă o dronă a intrat luni dimineață în spațiul aerian al României „pentru scurt timp”, dar a trecut rapid frontiera în Ucraina, a anunțat Ministerul Apărării. 

Vremea în București și în țară. Cod galben de vijelii, ploi torențiale și grindină de până la 3 centimetri | HARTĂ

ANM a emis trei atenționări de Cod galben pentru perioada 27–28 iulie, care vizează instabilitate atmosferică, vijelii, averse torențiale și intensificări ale vântului în mai multe regiuni ale țării.