Australia: cel putin 40 de persoane ranite, in urma unui incident aviatic

60166173

Un avion Airbus a efectuat o aterizare de urgenta, provocand ranirea a peste 40 de persoane, a anuntat politia australiana.


Potrivit AFP, pana in acest moment nu se cunosc cauzale incidentului. Imediat, autoritatile au ajuns la locul unde a aterizat avionul, la aproape 1.100 kilometri nord-est de orasul Perth.

Avionul apartinea companiei aeriene Qantas, care a suferit o serie de incidente de acest fel in ultimele luni. Astfel, in iulie, o explozie a provocat aterizarea fortata a unui avion al acestei companii in Filipine.

Articol recomandat de sport.ro
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Citește și...
Ultima zi fără comisioane pentru schimbul leva-euro în Bulgaria. Au mai rămas 2 miliarde în circulație

Ultima zi fără comisioane pentru schimbul leva-bani în Bulgaria se încheie marți, 30 iunie. Începând de mâine, băncile comerciale și oficiile poștale vor percepe taxe pentru acest serviciu.

Trump pierde lupta cu energia verde: Americanii aleg panourile fotovoltaice, deși președintele le spune că nu sunt bune

Eforturile lui Donald Trump de a impune cărbunele poluant pe piața energiei din SUA par să eșueze. Americanii preferă să-și monteze panouri solare pe acoperișuri.

SUA condiționează împrumuturile universitare de veniturile absolvenților. Unele facultăți pot pierde fonduri importante

Departamentul Educației al SUA a declarat luni că finalizează noi reguli federale privind împrumuturile pentru studenți, care vor lega accesul școlilor la credite federale de capacitatea de câștig a absolvenților.

Recomandări
Cum a apărut anticiclonul care a pârjolit Europa și cum a rămas blocat deasupra României. Explicația valului de caniculă

Suntem prizonierii unui fenomen climatic extrem. O veritabilă cupolă de foc a transformat țara într-un cuptor, cu temperaturi de peste 40 de grade.

Ultima zi în care șoferii mai beneficiază de reducerea la carburanți. Cum ar putea evolua prețurile de la pompă de la 1 iulie

De miercuri, 1 iulie, expiră măsurile de sprijin care au temperat prețurile carburanților după tensiunile din Orientul Mijlociu.

CSAT: aproape 8.000 de militari și polițiști, pregătiți pentru misiuni externe. O parte pot fi dislocați la ordin

La ședința de luni a Consiliului Suprem de Apărare a Țării au fost analizate și obiectivele României la Summitul NATO de săptămâna viitoare, de la Ankara.