iLikeIT. A fost lansat Bossgard, poate cel mai tare joc românesc din ultima perioadă

×
Publicitate

Bossgard. E ceva românesc în numele asta. Să fie oare prenumele de politețe, ”boss”? Să fie ”gard”-ul de la final? Oriucm, este, poate, cel mai tare joc românesc din ultima perioadă.

Bossgard este un joc cu vikingi și arme, dezvoltat de o echipă de români după o muncă de 1 an și 7 luni.

Poate fi găsit pe Steam și costă 12,99 de dolari. 

Este un joc de tip multiplayer în care puteți face echipă cu prietenii și să luptați împreună ca o mică armată de vikingi. 

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Citește și...
Suntem în plină ”pandemie” a posterelor făcute de inteligența artificială: ”Toate par a fi făcute cu aceeași mână”

Dacă aveți impresia că toate posterele din ultima vreme seamănă între ele, să știți că nu vi se pare. Inteligența artificială începe să lase aceeași amprentă vizuală peste tot.

Cum funcționează sistemele de monitorizare a șoferului, care devin obligatorii. Nu stochează imaginile

Începând de luna aceasta, toate mașinile care se vând în Uniunea Europeană trebuie să aibă un sistem dedicat pentru monitorizarea șoferului.

Categoria de vârstă care preferă inteligența artificială în România. Nu sunt doar tinerii

Un nou studiu arată că 8 din 10 români folosesc deja inteligența artificială, dar mai degrabă în scop personal, decât la serviciu.

Recomandări
Atac al Ucrainei în Rusia. Opt morţi şi zeci de răniţi. Volodimir Zelenski: ”A fost lovită și o instalație petrolieră”. VIDEO

Un atac cu drone ucrainene asupra a două centre logistice s-a soldat cu cel puţin opt morţi în Rusia şi un incendiu într-un depozit de petrol din regiunea Moscova a dus la evacuarea unei maternităţi, au anunţat autorităţile locale. 

Mai mulţi turişti au rămas blocaţi în telecabina de la Bâlea din cauza unei defecţiuni tehnice

Mai mulţi turişti au rămas blocaţi, sâmbătă, în telecabina de la Bâlea, din cauza unei defecţiuni tehnice, însă nu sunt în pericol, a anunţat şeful Serviciului Public Judeţean Salvamont Sibiu, Dan Popescu.

ANALIZĂ. De ce va avea Marea Britanie un nou prim-ministru fără alegeri. Andy Burnham, așteptat la Regele Charles al III-lea

Andy Burnham, politician veteran al Partidului Laburist și fost primar popular al regiunii Greater Manchester, urmează să devină luni următorul prim-ministru al Marii Britanii.