Patru meciuri, patru infrangeri pentru echipele romanesti in Europa League

Europa League

Steaua a reusit sa inscrie primul gol in Europa League, insa acest lucru nu a fost nici pe departe indeajuns. Echipa din Ghencea a fost infranta cu scorul de 3-1 de Fenerbahce.

Nici CFR Cluj nu s-a descurcat mai bine, pe teren propriu, pierzand in fata cehilor de la Sparta Praga cu scorul de 2-3.

Dinamo a fost umilita din nou Galatasaray, de data aceasta pe teren propriu, pe un stadion fara spectatori, cu scorul de 0-3. Golurile au fost inscrise de Kewell, in minutul 23, Nonda, in minutul 24, si de Mehmet Ropal, minutul 56.

"Putem sa ii invingem" spuneau dinamovistii inainte de meci.

Si FC Timisoara a fost invinsa de Anderlecht, in deplasare, cu scorul de 3-1. Golurile a fost inscris de Suarez in minutul 29, din penalti, Winsatin Parks, minutul 51 si Boussoufa, minutul 69, Leager, min. 94.

Starul din Premier League care le-a lăsat însărcinate pe soție și pe amantă în aceeași perioadă a devenit tată pentru a șasea oară

Echipa din Stefan cel Mare a reusit sa invinga pe teren propriu, cu scorul de 1-0, Otelul Galati, calificandu-se astfel in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

O noua seara dezastruoasa pentru echipele din Romania in Europa League. Steaua, CFR Cluj si Dinamo au fost invinse, in timp ce FC Timisoara a obtinut un rezultat de egalitate.

Percheziții ale Parchetului European la instituții publice din Botoșani privind o fraudă de 160.000 € care implică fonduri UE

Parchetul European (EPPO) din Cluj-Napoca şi (România) efectuează astăzi percheziţii în mai multe locaţii.

Care ar fi cauza exploziei de la blocul din Craiova. O persoană a murit, alte trei au ajuns la spital

Cauza probabilă a exploziei de la blocul din Craiova, în urma căreia o persoană a murit, iar alte trei persoane au ajuns la spital, este o posibilă acumulare de gaze.

Ghidul ANAF pentru frizeri, coafeze și manichiuriste. Ce trebuie să facă până pe 25 mai

Ghidul privind tratamentul fiscal aplicabil veniturilor obținute de persoanele fizice din prestarea unor activități de înfrumusețare/întreținere corporală, a fost publicat joi de ANAF.