Tata si fiu, impuscati de un paznic care tragea in caini!

×
Publicitate

Intamplare absolut revoltatoare in judetul Suceava, unde un barbat de 40 de ani si fiul lui de 12, s-au trezit sub o ploaie de alice.


Pe inserat, Costel Rogojina mergea la magazin impreuna cu fiul sau. La un moment dat, cei au auzit un zgomot puternic. Apoi, baietelul s-a prabusit la picioarele tatalui, plin de sange. O alica i-a strapuns obrazul. Alte doua alice s-au oprit in bratul barbatului. Speriat cel care a tras a disparut imediat.

Cel care a tras in ei este un paznic de vanatoare din localitatea Bogdanesti, care le-a declarat politistilor ca singura lui tinta au fost cainii care s-au strans in sat. Asa ca, a plecat pe urmele lor. Cand i-a gasit s-a apucat sa traga fara sa tina cont ca este pe ulita si ca ar putea trece oameni prin zona. 

Victimele au fost duse in prima faza la Spitalul Judetean Suceava insa cel mic urmeza sa fie operat la Iasi.

Mamei baiatului este extrem de speriata.

Pana in acest moment victimele nu au depus plangere. Politistii s-au autosesizat si au inceput cercetarile. Vor sa vada daca vanatorul a respectat regimul armelor si munitiilor.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A ajuns de nerecunoscut! John Cena, idolul copiilor din anii 2000, transformare radicală
FOTO A ajuns de nerecunoscut! John Cena, idolul copiilor din anii 2000, transformare radicală
Citește și...
„România educată”, vot final. Studenții din Iași susțin salariile mai mari doar dacă vin și cu responsabilizarea dascălilor

Proiectele legilor pentru învăţământul preuniversitar şi superior, împreună cu rapoartele comisiei de specialitate, intră luni, pentru vot, în plenului Senatului, care este for decizional.

Au batut mar un baiat de 16 ani si i-au omorat cu salbaticie calul!

Cruzime greu de imaginat in judetul Iasi. Trei tineri au bagat groaza in tot satul, dupa ce au batut crunt un baiat de 16 ani si i-au macelarit apoi calul cu care se intorcea acasa.

Si-a bagat fetita in spital dupa ce a lovit-o in cap cu un scaun

O copila de 11 ani din Vaslui a ajuns la spital inconstienta dupa ce mama ei a lovit-o cu un scaun in cap. Femeia si-ar fi iesit din minti pentru ca fata nu si-ar fi facut lectiile si n-ar fi avut grija de sora ei mai mica, in varsta de doi ani.

Recomandări
În ciuda acuzațiilor aduse familiei Pașca din Bihor, alți pacienți au venit să stea în cămin, trimiși de angajați din spitale

Familia Pașca, pe care procurorii DIICOT o acuză de trafic de persoane și constituirea unui grup infracțional organizat, s-a întors la Bihor.

Cum acționa rețeaua care ar fi fraudat examenul de Bacalaureat, din care ar fi făcut parte și profesori

Există suspiciuni de fraudă la examenul de Bacalaureat, în cinci județe. După zeci de percheziții, mai multe persoane au fost aduse la audieri, iar cinci dintre ele reținute.

Metodele simple prin care putem reduce facturile de energie electrică în casele cu mai multe aparate electronice

Casele moderne sunt mai confortabile ca niciodată, dar costurile pot fi însemnate. De la încărcătoarele uitate în priză, până la aparatele pe care le folosim fără să știm cât consumă, toate se adună într-o factură mai mare.