Vanatorul a devenit vanat!

×
Publicitate

Un barbat de 43 ani a fost impuscat la o partida de vanatoare, in judetul Buzau.


Barbatul impuscat si-a dorit sa devina vanator, spun apropiatii sai. Dar pentru asta, timp de un an, el trebuia sa fie gonaci. Adica sa goneasca animalele, pana ajung in tinta vanatorilor.

Cam asa trebuia sa se intample si la Berca, unde vanatorii erau la posturi cand s-a anuntat ca vin mistretii. Unul dintre ei a deschis focul, dar, sustin martorii, a descoperit ca l-a ranit pe gonaci.

Barbatul s-a prabusit sub privirile panicate ale colegilor. El a fost dus la spital si este in afara oricarui pericol. 

In schimb, vanatorul, in varsta de 70 de ani, risca inchisoarea.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Buzau: S-a sinucis pentru ca nu a suportat moartea sotului

O femeie de 57 de ani si-a pus capat zilelor la doua luni dupa ce sotul ei s-a prapadit. Cum un necaz nu vine niciodata singur, femeia aflase ca sufera si de o boala cumplita.

Sfarsit tragic pentru un buzoian. Si-a taiat gatul cu flexul

Sudor de meserie, barbatul s-a gandit sa faca o fapta buna si, la rugamintile unui vecin, s-a urcat pe acoperisul acestuia ca sa-l repare. In timp ce taia o bucata de grinda, flexul s-a oprit intr-un cui si i-a sarit exact in gat.

Focuri de arma au semanat panica intr-un complex comercial din Buzau

Un om de afaceri turc, insotit de cativa prieteni, a vrut sa intre in posesia unui magazin care ii apartine, dupa cum spune instanta. Angajatii nu au cedat insa, iar unul dintre prietenii turcului a tras cu arma.

Recomandări
O nouă țintă detectată la granița cu România. Armata a ridicat avioane de luptă, RO-Alert trimis din nou populației

O nouă ţintă aeriană a fost detectată duminică, la ora 15:09, în proximitatea frontierei fluviale cu Ucraina, de sistemul de supraveghere radar al Ministerului Apărării Naţionale (MApN). Este a doua detectată duminică, după o alertă similară la 09.30. 

Secretar de stat: Vom începe ”de mâine” dialogul cu marii consumatori de energie, să își reducă ”în mod voluntar” consumul

Autoritățile române au acționat de urgență, duminică, pe Dunăre, pentru a crește debitul de apă necesar centralei nucleare de la Cernavodă. Un oficial al Ministerului Energiei spune că sunt așteptate două săptămâni dificile.

Peste 33.000 de candidați la a doua sesiune de Bacalaureat 2026. Programul complet al probelor și data afișării rezultatelor

Peste 33.000 de candidaţi s-au înscris pentru a doua sesiune a examenului de Bacalaureat, pentru susţinerea probelor de competenţe (pe probe), din acest an, informează Ministerul Educaţiei.