Si-a omorat fetita de numai sase luni intr-un accident de masina!

×
Codul embed a fost copiat

Pentru o clipa de neatentie, a vazut viata unicului sau copil curmata violent. Este drama unei femei de 27 de ani din Bacau, protagonista unui accident groaznic, care a dus la moartea fetitei ei in varsta de doar sase luni.

Femeia fusese in vizita la parinti, intr-o localitate de langa Bacau si se intorcea acasa. Si-a lasat fetita pe bancheta din spate a masinii, prinsa cu centura de siguranta.

Chiar ea a marturisit ca a pierdut controlul volanului cand s-a intors, pentru a vedea daca fiica ei este in siguranta. A pierdut controlul masinii, care a iesit de pe drum si s-a rasturnat in sant. Fetita nu a avut nicio sansa.

Disperata, tanara de 27 de ani si-a sunat sotul si i-a povestit ce s-a intamplat. Ingrozit, barbatul a imprumutat camionul unui vecin si a venit intr-un suflet. Si-a dus la spital sotia si unicul copil, pentru care medicii nu au mai putut face nimic.

Politistii spun ca tanara se va alege cu dosar penal pentru ucidere din culpa.

Citește și
Ambulanta
A intrat cu masina sub rotile unui camion! Patru tineri, raniti

Un alt accident s-a produs miercuri noapte, pe centura de vest a Ploiestiului. Martorii spun ca un sofer de 23 de ani a intrat intr-o intersectie, dar nu a acordat prioritate de dreapta si a luat in plin o masina. Unul dintre pasagerii din automobilul lovit a murit in urma izbiturii puternice. Alte trei pesoane au fost ranite.

Trecatorii spun ca accidentul putea fi evitat daca, din cauza lucrarilor de reparatii din zona, nu ar fi fost demontat indicatorul stop din intersectie.

La doar cativa kilometri distanta, un alt accident s-a petrecut, pe drumul spre Slanic. Un autoturism condus se pare cu viteza de un tanar s-a izbit de un stalp, care s-a rupt, iar in cadere a spart o teava de gaze.

Automobilul s-a rasturnat in urma impactului. O tanara aflata pe scaunul din dreapta a murit pe loc, in timp ce soferul a fost transportat la spital in stare grava. Pe numele sau a fost intocmit un dosar de cercetare penala.

Articol recomandat de sport.ro
Thomas Frank s-a dus glonț la Radu Drăgușin după Crystal Palace - Tottenham. "Dragonul", tot un zâmbet
Thomas Frank s-a dus glonț la Radu Drăgușin după Crystal Palace - Tottenham. "Dragonul", tot un zâmbet
Citește și...
Au scapat cu viata dupa ce au provocat doua accidente din cauza neatentiei!
Au scapat cu viata dupa ce au provocat doua accidente din cauza neatentiei!

Unul dintre soferi, in judetul Timis, a zburat pur si simplu de pe sosea si a aterizat pe fundatia unui pod in constructie. Un altul, la Cluj, a intrat sub rotile unei cisterne, din fericire neincarcata.

A intrat cu masina sub rotile unui camion! Patru tineri, raniti
A intrat cu masina sub rotile unui camion! Patru tineri, raniti

Accidentul a avut loc intr-o intersectie din Cluj. In masina se aflau patru tineri, cu varste intre 22 si 31 de ani, care au ramas blocati intre fiare, imediat dupa impact.

Pietonul lovit mortal pe Magheru, victima unei
Pietonul lovit mortal pe Magheru, victima unei "liniute"?

Dosarul accidentului in care a fost implicat tanarul ce a riscat si a traversat pe rosu bulevardul Magheru din Capitala se complica. Omul nu a supravietuit. Cu toata stradania, medicii l-au pierdut.

Recomandări
Întâlnire decisivă Trump-Zelenski, pe tema planului de pace. Președintele SUA a anunțat că a vorbit la telefon cu Putin
Întâlnire decisivă Trump-Zelenski, pe tema planului de pace. Președintele SUA a anunțat că a vorbit la telefon cu Putin

Volodimir Zelenski a fost primit de Donald Trump în Florida, duminică seara (ora României, n. red.) pentru a încerca să obţină sprijinul preşedintelui SUA pentru noua versiune a planului de pace privind războiul din Ucraina.

Cod roșu de viscol în zonele înalte din 11 județe. Vântul suflă cu peste 120 km/h, iar traseele montane sunt periculoase
Cod roșu de viscol în zonele înalte din 11 județe. Vântul suflă cu peste 120 km/h, iar traseele montane sunt periculoase

Este cod roșu de viscol în zonele înalte din 11 județe, între care Sibiu, Brașov, Prahova și Vâlcea. Ninge susținut, iar vântul mușcă de-a dreptul, cu rafale care depășesc 120 km/h.

Incendiu puternic la un depozit de pe bulevardul Iuliu Maniu din București. A fost trimis mesaj RO-Alert | VIDEO
Incendiu puternic la un depozit de pe bulevardul Iuliu Maniu din București. A fost trimis mesaj RO-Alert | VIDEO

A fost mobilizare de forțe, duminică, în Capitală, după ce un depozit situat în cartierul Militari a fost cuprins de flăcări.