A omorat-o pentru ca l-a rasplatit cu zece oua... stricate!

×
Publicitate

Cateva oua de gaina stricate ar fi motivul care l-a impins pe un barbat de 35 de ani dintr-o localitate aradeana sa comita o crima. A facut aceasta marturisire chiar suspectul, care a spus ca a ucis miercuri o batrana.

Barbatul le-a spus politistilor ca victima l-a rasplatit cu cele zece oua pentru ca a ajutat-o la treburile casei. Barbatul s-a infuriat, insa cand a vazut ca nu sunt bune de mancat si ar fi omorat-o pe femeia de 83 de ani.

Cadavrul batranei a fost gasit miercuri chiar de mama suspectului. Avea gatul taiat, iar in casa totul era ravasit. Cand politistii au fost chemati, suspectul i-ar fi insotit la locul crimei si chiar s-ar fi aratat foarte interesat de munca oamenilor legii.

Barbatul le-a dat insa de banuit criminalistilor. Ei au observat ca avea zgarieturi pe fata, iar bratara ceasului de la mana era murdara de sange. Luat la intrebari, el a recunoscut ca a avut un conflict cu batrana.

Daca va fi gasit vinovat, barbatul risca ani grei de inchisoare.

Articol recomandat de sport.ro
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Citește și...
Incendiu puternic la o fermă din Milișăuți. 300 de porci au fost prinși în mijlocul flăcărilor

Un incendiu puternic a afectat, marţi seară, o fermă zootehnică de pe raza oraşului Milişăuţi, au informat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Suceava.

Un heleșteu construit ilegal a inundat proprietățile vecinilor. „La Câmpulung nu ai cum să te plictiseşti”

Primarul municipiului Câmpulung, Elena Lasconi, anunţă, marţi seară, că a convocat Comitetul Local pentru Situaţii de Urgenţă din cauza ploilor abundente care au generat mai multe probleme în localitate. 

Un bărbat a murit după ce s-a înecat cu mâncare pe stradă, în Pitești

Mai multe echipaje medicale şi de Poliţie au intervenit, marţi, după ce au fost sesizate că o persoană se simte rău, pe o stradă din Piteşti. Se pare că bărbatul de 62 de ani s-ar fi înecat cu mâncare şi nu a putut fi salvat.

Recomandări
Judecătorii acuză un „atac fără precedent la adresa independenței justiției”. CSM a decis să informeze 8 instituții europene

CSM a decis să informeze mai multe instituții internaționale cu privire la ceea ce consideră a fi „un atac grav și fără precedent” la adresa independenței justiției, în contextul proiectului de lege al salarizării unitare.

Cu cine ar putea fi înlocuit Eugen Tomac. Surse: Nicușor Dan îl va retrage dacă nu va reuși să adune suficicente voturi

Guvern Eugen Tomac are șanse tot mai mici să treacă în Parlament. Premierul desemnat nu va primi, cel mai probabil, nici sprijinul UDMR, după ce luni, Ilie Bolojan și Dominic Fritz i-au spus că nu se poate baza pe voturile PNL și USR. 

Ce se întâmplă cu polițiștii locali care l-au lovit pe șoferul TIR-ului care a provocat haos pe șoselele din Constanța

Șoferul TIR-ului care a lovit aseară un autobuz și opt mașini într-un cartier din Constanța suferise o criză hipoglicemică la volan. Însă polițiștii locali care au intervenit l-au lovit când au încercat să îl dea jos din cabină.