Fostul director al SRI, Radu Timofte, urmarit penal!

×
Publicitate

UPDATE: Procurorii anticoruptie il cerceteaza pe Radu Timofte in legatura cu apartamentul pe care l-a primit cand era in functie, sub forma de locuinta de serviciu.

Procurorii anticoruptie il acuza pe Timofte de inselaciune si fals in declaratii. Acuzatiile DNA sunt legate de achizitionarea unei locuinte de serviciu pe care Timofte a si cumparat-o.

Fostul director al SRI a recunoscut ca i s-au adus la cunostinta invinuirile, dar neaga acuzatiile.

Dosarul lui Timofte a fost disjuns dintr-un alt dosar constituit la plangerea unui fost superior din SRI, care si-a dat sefii pe mana DNA-ului, acuzandu-i ca au cumparat ilegal locuinte inchiriate din fondul RAPPS.

Articol recomandat de sport.ro
Sandra Izbașa a împlinit 36 de ani. Cum arată acum dubla campioană olimpică
Sandra Izbașa a împlinit 36 de ani. Cum arată acum dubla campioană olimpică
Citește și...
Primăria Capitalei şi-a dublat încasările din abonamente pentru parcare. Încasări record în doar trei luni

Primăria Capitalei transmite că în luna mai încasările obținute din abonamente pentru parcare au ajuns la peste 16,2 milioane de lei, de două ori mai mult decât în luna februarie.

Tot mai mulți români repară în loc să cumpere. Micile afaceri care sunt acum la mare căutare: „Este o creștere”

Din ce în ce mai mulți români se gândesc de două ori înainte să cumpere ceva nou și să arunce obiectele vechi sau stricate. Preferă să repare ori să ajusteze ceea ce au deja.

Cât de ușor putem reduce factura la energie electrică. Sfaturi simple pentru a economisi bani fără mari eforturi

Vara nu trebuie să vină neapărat cu un consum uriaș de curent. Pentru asta trebuie însă să reglăm frigiderul, mașina de spălat și aerul condiționat.

Recomandări
Nicușor Dan, despre Guvernul Veștea și voturile AUR: L-am desemnat cu convingerea că poate să fie votat. Mai departe discutăm

Președintele Nicușor Dan a fost întrebat, joi, la Bruxelles, ce părere are despre faptul că premierul desemnat, Adrian Veștea, încearcă să obțină o majoritate în Parlament inclusiv cu voturile partidului AUR.

DNA îl acuză pe Ciucu de luare de mită. Dezvoltatori imobiliari ar fi finanțat cu 250.000 de euro campania sa electorală

Primarul Capitalei Ciprian Ciucu a fost plasat sub control judiciar și nu poate să părăsească România.

Viitor incert pentru Guvernul Veștea. PSD nu garantează voturile, iar excluderea premierului desemnat din PNL rămâne pe masă

Votul pentru Guvernul Veștea se amână din nou, după ce președintele PSD Sorin Grindeanu l-a informat pe premierul desemnat că social-democrații nu pot lua o decizie finală până duminică.