Scarbiti de escapadele sexuale ale preotului calugar de la Caldarusani!

×
Publicitate

De cand au aflat ca preotul calugar de la Caldarusani a fost filmat in timp ce se iubea cu un barbat, care l-a si filmat, credinciosii cer ca acest om sa stea cat mai departe de sfanta biserica.

De altar preotul nu se mai apropie oricum, pentru ca i-au interzis superiorii.

In 5 iulie, Carmen si Cristi au sarbatorit sase ani de casatorie. Doua zile mai tarziu, au aflat ca preotul care le-a dat binecuvantarea si i-a invatat cum sa traiasca frumos ca barbat si femeie este cel filmat in timp ce se "juca" sub plapuma cu un tanar, intr-o chilie de la manastire.

Altor localnici le-a fost duhovnic, i-a sfatuit de bine sau le-a botezat copiii. Nimic nu l-a tradat insa pe Laurentiu Andreescu. Asta pana la caseta care a fost facuta publica in urma cu doua zile.

Preotul profesor Laurentiu a fost audiat de superiorii de la Patriarhie si insista ca totul este o inscenare.

Au dat declaratii si staretul si administratorul manastirii. Cu totii sustin ca nu au stiut nimic despre escapadele din chilia fratelui lor, care a manjit de noroi imaginea manastirii.

Preotii care se ocupa de aceasta ancheta vor sa discute si cu Bogdan, tanarul care a dezvaluit relatia pe care o avea de trei ani cu omul bisericii si care acum este de negasit. Vor cere in acest sens ajutorul politiei.

Ancheta draconica in cazul orgiei sexuale de la manastirea Caldarusani

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
Citește și...
Reacția MAE după ce o româncă a fost arestată în Germania pentru spionaj în favoarea Rusiei

Ministerul Afacerilor Externe a informat, joi seara, că autorităţile germane au pus în executare un mandat de arestare, emis de Curtea Federală de Justiţie din Rheine, prin care a fost arestat un cetăţean român acuzat de spionaj.

Alerta West Nile: două persoane au murit, iar numărul cazurilor a ajuns la 10. Măsurile de protecție împotriva țânțarilor

Numărul cazurilor de infecție cu virusul West Nile din acest sezon a ajuns la 10, dintre care șapte sunt confirmate, iar două persoane au decedat.

„Situația e critică în domeniul imobiliar”. Românii cu credite aprobate riscă să le piardă din cauza blocajului de la ANCPI

Piața imobiliară este blocată de mai bine de trei săptămâni, după atacul cibernetic asupra sistemului administrat de Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară.

Recomandări
În ce situații va putea Transelectrica să taie curentul. Bolojan: „Cetățenii nu vor fi limitați, doar clienții industriali”

S-au luat măsuri excepționale la Guvern, care a aprobat un plan de pregătire pentru riscuri în domeniul energiei electrice. 

Soluția finală pentru devierea Dunării. Cum vor fi scufundate barjele care trebuie să salveze Reactorul 2 de la Cernavodă

După zile întregi de pregătiri și amânări a fost aprobată, în sfârșit, varianta tehnică finală de scufundare în Dunăre a barjelor încărcate cu rocă. 

Cum se luptă România cu criza energetică. Orașele au devenit mai întunecate. „Nu înseamnă să ne întoarcem în beznă”

Dacă spălați rufele seara, după ce vă întoarceți de la muncă, nu ar strica, o vreme, să schimbați obiceiul.