Manifestatie pentru sustinerea primarului Solomon la Craiova!

60409241

Sustinatorii primarului au iesit in strada in jurul orei 17.30 si au stat pana in jurul orei 18.30. In fata Teatrului National din Craiova, cei 700 de manifestanti, majoritatea angajati ai primariei, au transmis mesaje de sustinere pentru Solomon.

"Este un om bun, ne-a ajutat cu bani", au strigat in cor si miile de oameni care au iesit azi la mitinguri, au fluturat stegulete si au plans dupa primarul Craiovei, arestat pentru luare de mita.

Pentru ei nu conteaza ca s-ar fi manjit cu 50.000 de euro. Important este ca mergea cu familia la biserica si saluta pe toata lumea. Nici subalternii lui Antonie Solomon nu mai au alta treaba prin birouri.

Au tiparit 1.000 de afise, prin care cer eliberarea sefului lor si au instalat un banner urias pe cladire. "Un suflet mare nu poate fi inchis niciodata", sta scris pe acesta.

In vreme ce multimea scanda in drum, in biserica parintele a facut chiar o slujba. Poate justitia divina ii face dreptate primarului, arestat pentru 29 de zile sub acuzatiile de luare de mita si fals in inscrisuri.

Vineri, cu totii vor sa plece la Pitesti. Acolo se judeca recursul depus de avocatii lui Solomon.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Ana Bogdan a uitat de inhibiții în vacanță! Departe de teren din cauza problemelor medicale, sportiva s-a fotografiat în costum de baie
FOTO Ana Bogdan a uitat de inhibiții în vacanță! Departe de teren din cauza problemelor medicale, sportiva s-a fotografiat în costum de baie
Citește și...
Circulaţie îngreunată pe Podul Giurgiu-Ruse din cauza lucrărilor. Coloane de maşini şi zeci de minute de aşteptare

Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) avertizează, sâmbătă, că circulaţia este îngreunată pe Podul Giurgiu-Ruse din cauza lucrărilor pe partea bulgară a podului.

Un bărbat din Dolj este cercetat penal după ce a tăiat urechile unor câini. Poliţiştii au găsit acasă la el 68 de animale

Un bărbat de 45 de ani din judeţul Dolj este cercetat penal, fiind acuzat că a tăiat urechile unor câini, în scop estetic, lucru ilegal în Româmnia. La domiciliul său au fost găsite 68 de animale.

Cod galben de caniculă în 14 județe. Duminică, valul de căldură se extinde și se intensifică. HARTĂ

Meteorologii anunţă căldură excesivă, sâmbătă, în 14 judeţe ale ţării, fiind emisă o avertizare cod galben, cu temperaturi ce ajung la 34 de grade. 

Recomandări
Ce a discutat Nicușor Dan cu Recep Erdogan, președintele uneia dintre cele mai puternice țări NATO: ”E important pentru noi”

Preşedintele României, Nicuşor Dan, a participat împreună cu preşedintele Republicii Turcia, Recep Tayyip Erdoğan, la Istanbul, la ceremonia de acordare a pavilionului navei din clasa HISAR ”Contraamiral August Roman”.

Pasajul Basarab intră în reparații. Modificări importante în transportul din București

Circulaţia rutieră şi transportul public în zona Pasajului Basarab vor fi afectate începând de sâmbătă, când încep lucrările de remediere a acestei infrastructuri, a informat Primăria Capitalei.

Ciprian Ciucu se retrage din conducerea PNL: ”Am convingerea că este o decizie corectă”

Primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, a anunțat, sâmbătă, că a decis să nu mai candideze la o funcție de conducere în Partidul Național Liberal, la congresul care are loc duminică. Astfel, el va rămâne un simplu membru de partid.