Grav accident pe DN7! Un baietel de sapte ani si-a pierdut viata

×
Publicitate

Un baiat de sase ani a murit, iar sora lui in varsta de zece ani si tatal celor doi copii se lupta acum sa traiasca. Masina in care se aflau a fost zdrobita, dupa ce a intrat in derapaj si a patruns pe contrasens, izbindu-se de un tir.


Tatal, impreuna cu cei doi copii, veneau dinspre Arad si se indreptau catre Orastie. Intr-o curba, autoturismul s-a facut zob, dupa ce s-a izbit de un tir.

Soferul tirului a rupt portiera si, ajutat de alti conducatori auto, a scos copiii din masina. Tatal copiilor, aflat la volan, a fost salvat de un echipaj de la descarcerare

Fetita de zece ani a fost stabilizata, insa pericolul nu a trecut inca. Copila este internata la reanimare, iar medicii ii fac mai multe investigatii, ca sa vada cum ii pot salva viata. Nimeni nu a avut insa puterea sa ii spuna ca fratele ei mai mic nu mai este. 

Pentru tatal de 35 de ani, ziua de astazi a fost probabil cea mai grea: abia dimineata a constientizat cu adevarat ce se intamplase. Duminica noapte a suferit un soc dupa accident si temporar si-a pierdut memoria: nu stia nici ce patise si nici ca unul dintre copii a murit in masina condusa de el. 

Barbatul s-a ales cu dosar penal pentru ucidere din culpa.

Circulatia pe DN7 a fost ingreunata ore in sir din cauza accidentului.

Articol recomandat de sport.ro
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Citește și...
A iesit la plimbare cu un indicator rutier!

Un barbat de 41 de ani a fost prins de oamenii legii din Arad in timp ce mergea pe strada cu un indicator dupa el. O patrula de politisti l-a vazut pe barbat si l-a oprit pentru intrebari.

Marko Bela este nemultumit de ritmul lucrarilor la Autostrada Transilvania

Prezent la Arad, Marko Bela a declarat ca aceasta regiune a fost mereu neglijata si ca se astepta ca in aceasta toamna sa fie deschis primul tronson al Autostrazii Transilvania, asa cum era programat.

Captura de tigari la vama Varsand

Aproape 75.000 de pachete cu tigari de contrabanda au fost descoperite de autoritatile de la frontiera la vama Varsand. Tigarile erau ascunse intr-un TIR, in lacasuri special amenajate, iar valoarea lor depaseste 126.000 de lei.

Recomandări
Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.

Legea integrității se întoarce în Parlament după decizia CCR. De ce amendamentul care îl vizează pe Fritz este constituțional

CCR și-a motivat decizia pentru legea integrității. Magistrații susțin, că amendamentul care l-ar costa mandatul pe Dominic Fritz este constituțional pentru că fapta produce efecte chiar dacă a avut loc înainte de intrarea legii în vigoare.

De la ce ar fi pornit incendiul de la Institutul Clinic Fundeni. Focul a fost stins și nu există victime

Intervenție contra cronometru sâmbătă dimineață la Institutul Clinic Fundeni, din Capitală. Un incendiu izbucnit într-o rezervă din secția de Chirurgie a dus la evacuarea promptă a zeci de pacienți.