Intepatura pentru CFR: Le transmit ca suntem de acord sa vina arbitri straini, dar sa nu fie croati

Dorinel Munteanu

Dorinta lui Arpad Paszkany de a avea arbitri straini la “sfertul” de Cupa cu Dinamo l-a facut pe Dorinel Munteanu sa zambeasca.

“Ei vor sa puna presiune, dar nu ma deranjeaza. Ca o gluma, sper sa nu o inteleaga altfel, le transmit ca suntem de acord sa vina arbitri straini, asa cum au cerut ei, dar sa nu fie croati”, a spus ieri Dorinel Munteanu.

Dinamovistul a facut aluzie la meciul “U” Cluj – CFR Cluj (2-3) din finalul sezonului trecut, cand visiniii si-au asigurat titlul dintr-un penalty acordat gratuit de croatul Ante Vucemilovic in minutul 89.

Al Hilal s-a săturat de Neymar! Ce se întâmplă cu starul brazilian care n-a mai jucat de un an

Luat in vara pe 300.000 de euro de la Braga, Mario Felguieras (28 ani) e cotat de CFR acum la 3 milioane de euro dupa prestatiile din Liga Campionilor. Presa din Italia sustine ca exista deja cumpatator pentru portughez.

Rui Pedro nu renunta la titlul Ligii 1: Ma pregatesc sa dau patru goluri intr-o partida

Rui Pedro a intrat deja in paginile de istorie ale CFR-ului. Lusitanul a marcat un hattrick cu Braga si a dus formatia din Gruia, pentru prima data in istorie, in primavara europeana.

HARTA. Autoritățile sunt în alertă. Ciclonul mediteranean aduce ploi și furtuni. Sudul României este vizat în mod special

Autoritățile sunt în alertă în urma avertizărilor meteo. Un ciclon mediteranean este așteptat să aducă ploi și furtuni în toată țara.

Biroul Electoral Central: Klaus Iohannis poate candida pe listele unui partid, fără sa fie membru, dar nici independent

Președintele Klaus Iohannis poate candida la alegerile parlamentare chiar dacă Parlamentul nu aprobă legea propusă de PNL. Este decizia Biroului Electoral Central, comunicată vineri seara.

Drona rusească ar fi stat 3 minute în spațiul nostru aerian joi seară. Armata a ridicat în premieră patru aeronave

S-a dat alarma azi-noapte în nordul județului Tulcea. Autoritățile au emis un mesaj RO-Alert după ce radarele românești au detectat mai multe drone ale Federației Ruse care se îndreptau către portul ucrainean Ismail.