Buletin electoral - 12 noiembrie 2009

×
Publicitate

Remus Cernea de la Partidul Verzilor si Kelemen Hunor de la UDMR isi prezinta oferta electorala.

Asculta materialul video pentru a vedea ce promit doi dintre candidatii inscrisi in cursa pentru Cotroceni!

Articol recomandat de sport.ro
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Citește și...
Sarkozy ii transmite "felicitari calduroase" lui Basescu pentru noul mandat

Presedintele francez, Nicolas Sarkozy, i-a adresat lui Traian Basescu "felicitari calduroase" pentru realegerea in functia de presedinte al Romaniei, a anuntat Palatul Elysee intr-un comunicat.

Traian Basescu, validat de CC in functia de presedinte al Romaniei

UPDATE: Traian Basescu ramane presedintele Romaniei in urmatorii cinci ani. Asta a decis Curtea Constitutionala, care a validat alegerile din 6 decembrie.

Alegerile din 6 decembrie nu se repeta! CC a respins cererea PSD

Curtea Constitutionala a respins, luni, cererea PSD de anulare a alegerilor prezidentiale din 6 decembrie, au informat surse oficiale.

Recomandări
Nicușor Dan și varianta cu 4 guverne a 6 luni: ”E ridicol”. Despre acuzația că încearcă să salveze PSD: ”Exaltarea nu e bună”

Nicuşor Dan a declarat joi despre varianta cu patru guverne succesive, că e cumva ridicol să ai patru guverne în 2 ani şi să faci un program pentru asta, el precizând că nu există în momentul de faţă o soluţie, nici măcar pentru un guvern de armistiţiu. 

Diana Șoșoacă, trimisă în judecată după ce ar fi sechestrat o jurnalistă italiană de la RAI Uno

Eurodeputata Diana Şoşoacă a fost trimisă în judecată de Parchetul General pentru săvârşirea a 4 infracţiuni de lipsire de libertate în mod ilegal după ce în decembrie 2021 ar fi sechestrat în biroul ei o jurnalistă din Italia venită să-i ia un interviu.

Degete tăiate, tentative de omor, trafic de persoane - trecutul violent al clanului din Brăila și Galați, vizat de DIICOT

Descinderi în forță în Brăila și Galați. Procurorii DIICOT și polițiștii de la Investigații Criminale au făcut 29 de percheziții într-un dosar care vizează un temut clan interlop, acuzat de fapte de o violență extremă.