Viteza i-a "infrant" la Posada. Au ajuns cu masina intr-o rapa

×
Publicitate

Trei tehnicieni care apartin de serviciul de ambulanta Prahova si cutreierau judetul ca sa verifice diverse echipamente medicale s-au rasturnat cu masina intr-o rapa adanca de 25 de metri.

TRAGEDIE pe Transfagarasan! Au murit dupa ce au cazut cu masina in rapa!

Au scapat ca prin minune dupa ce au cazut cu TIR-ul in rapa

Au derapat pe serpentinele de la Posada, pe DN1, au distrus parapetul, iar doi dintre ei chiar au ramas captivi in vehiculul distrus. Soferul si pasagerul din spate s-au ales cu rani la cap, piept, maini si picioare. Sunt si acum internati la Spitalul Judetean din Ploiesti.

Politistii spun ca vina este a conducatorului: nu a tinut cont de soseaua uda si a mers cu viteza mare. Zona este oricum una cu mari probleme - pe timpul iernii si in zilele ploioase acolo are loc cel putin un accident la trei zile, arata statisticile.

 

Articol recomandat de sport.ro
Ea e ”umbra” lui Jude Bellingham! Cine e Ashlyn Castro, noua sa iubită
Ea e ”umbra” lui Jude Bellingham! Cine e Ashlyn Castro, noua sa iubită
Citește și...
Unde au ajuns cele peste 400 de persoane din azilele ilegale din Bihor. Un bărbat a murit în timpul relocării

Ministerul Muncii transmite că 409 persoane aflate din azilele ilegale au fost identificate în urma perchezițiilor desfășurate în județul Bihor de procurorii DIICOT și polițiști. 

Nivelul Dunării a scăzut alarmant din cauza caniculei. Barjele sunt obligate să transporte mai puțină marfă

Este alertă pe Dunăre. Din cauza caniculei, nivelul fluviului scade văzând cu ochii. Debitul la intrarea în țară este la jumătate față de media lunii iulie.

Cum pot reclama călătorii mizeria, lipsa aerului condiționat și întârzierile trenurilor CFR. Reacția companiei

După sute de mesaje primite de la călători nemulțumiți, ministrul interimar al Transporturilor, Radu Miruță, a lansat un formular online prin care îi îndeamnă pe oameni să reclame toate problemele întâmpinate în trenuri.

Recomandări
Unde au ajuns cele peste 400 de persoane din azilele ilegale din Bihor. Un bărbat a murit în timpul relocării

Ministerul Muncii transmite că 409 persoane aflate din azilele ilegale au fost identificate în urma perchezițiilor desfășurate în județul Bihor de procurorii DIICOT și polițiști. 

Concluzia unui economist după cele mai recente date publicate de INS: „Nu văd cum scăpăm anul acesta fără recesiune”

Cu prețuri din ce în ce mai mari, românii cumpără tot mai puțin, astfel încât, consumul la nivel național a scăzut pentru a zecea lună la rând.

„Jokerul” Donald Trump, în centrul celui mai important summit NATO din ultimele decenii. Ce decizii sunt așteptate

Summitul NATO de la Ankara din următoarele zile are o miză uriașă, fiind considerat unul dintre cele mai importante din istoria de 77 de ani a Alianței.