VIDEO. Dovada unei interventii haotice: ce pateste un jandarm cand foloseste spray-ul din dotare

×
Publicitate

Intr-o mare de evenimente tensionate, un jandarm a reusit sa ofere un moment absolut hilar, ce ascunde insa o problema reala si majora.

Incercand sa intervina in forta atunci cand au aparut primele incidente, jandarmul a dovedit ca nu-si cunoaste propriul echipament. Forta spray-ului l-a facut pe jandarm sa alunece si sa cada in fund atunci cand ar fi trebuit sa inspire siguranta.

Imaginile violente pe care Romania nu le-a mai vazut de la mineriade. VIDEO si GALERIE FOTO

Sinteza declaratiilor Jandarmeriei:

"Jandarmii au intervenit numai atunci cand protestele au devenit violente"

"In urma violentelor de aseara 10 jandarmi au fost raniti"

"Jandarmeria Romana este pregatita sa-si exrecite autoritatea. precizez ca nu s-a tras cu gloante de cauciuc. Solicitam cetatenilor sa nu solidarizeze cu aceste grupuri violente si sa evite sa se deplaseze in aceste zone. Blocarea drumurilor nu va rezolva nimic."

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Fostul presedinte Ion Iliescu se simte bine. Marti dupa-amiaza se intoarce acasa

La o zi dupa operatia pe colon, fostul presedinte Ion Iliescu se va intoarce marti dupa-amiaza acasa. Medicii au stabilit ca pacientul se simte bine si ca poate fi externat, fara niciun risc.

Sorin Oprescu: Distrugeri pe o distanta de 6 km in Bucuresti. LISTA pagubelor produse de huligani

Primarul Sorin Oprescu a mers duminica noapte, la finalul protestului, pe strazile din centrul Capitalei. El a declarat ca distrugerile se intind pe sase kilometri, de la Piata Universitatii la Parcul Tineretului.

Politia face apel la proprietarii masinilor sau magazinelor vandalizate sa depuna plangere

Purtatorul de cuvant al Ministerului de Interne, Marius Militaru, a declarat duminica noapte ca 40 de agresori au fost identificati si dusi la sectiile de politie. Persoanele ridicate au fost identificate.

Recomandări
Motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”. De ce consideră că pierderea mandatului nu este o sancțiune retroactivă

Curtea Constituțională motivează că pierderea mandatului de către aleșii aflați deja într-o situație de incompatibilitate nu reprezintă o sancțiune retroactivă, după cum arată un un document publicat CCR.

Care sunt principalele modificări din noua variantă a legii salarizării. Bolojan a promis, iar, că niciun venit nu va scădea

Ultimul proiect al legii salarizării aduce o creștere a bugetului pentru lefurile anului viitor cu aproape jumătate mai mare decât varianta anterioară. Ar putea primi bani în plus unii bugetari din sănătate, educație și alte domenii. 

Arme îngropate lângă Berlin. Unul dintre ucrainenii arestați când pregăteau un incendiu în București este suspect principal

Unul dintre ucrainenii arestați în toamna trecută la București, chiar în momentul în care se pregătea să incendieze sediul unei companii de curierat, este principalul suspect într-o conspirație investigată de autoritățile din Berlin.