Vasluian care se întorcea din Germania, ucis în microbuz de Dorel zis „Mohorel”. Ce aveau de împărțit

62295715
StirilePROTV

Un vasluian care se întorcea de la muncă, din Germania, a fost ucis de un consătean chiar în microbuzul care îl aducea acasă.

Victima a intrat într-un conflict cu agresorul, care l-a înjunghiat. Bărbatul a fost preluat în viață de medicii de pe ambulanță, dar a murit pe masa de operație.

Bărbatul din comuna Popeni era așteptat acasă, pentru a petrece sărbătorile cu cei dragi, dar, în loc de petrecere, familia va trebui să se pregătească de înmormântare. Bărbatul se afla într-un microbuz plin cu români și se îndrepta spre casă. La un moment dat, acesta a intrat într-un conflict cu un consătean, Dorel, zis „Mohorel”, după ce amândoi au consumat băuturi alcoolice, arată publicația „Vremea Nouă”.

În apropierea comunei Ozun din județul Covasna, cei doi bărbați s-au încăierat, iar Mohorel a scos cuțitul și l-a înjunghiat în piept, chiar în microbuz, sub privirile înmărmurite ale celorlalți pasageri.

Vasluian care se întorcea din Germania, ucis în microbuz de Dorel zis „Mohorel”. Ce aveau de împărțit

La fața locului au ajuns polițiștii și o ambulanță, iar Ionuț Cristi a fost transportat în stare gravă, la Spitalul Județean din Brașov. Ulterior, a fost transportat cu un elicopter la Institutul de Cardiologie din Târgu Mureș, însă, din păcate, victima a murit pe masa de operație. Agresorul a fost reținut și dus la audieri la Parchetul de pe lângă Tribunalul Covasna, și a fost acuzat de infracțiunea de omor calificat.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Prognoza meteo pentru următoarele patru săptămâni. Cum va fi vremea de Crăciun și de Revelion

Administrația Națională de Meteorologie a emis prognoza meteo pentru următoarele patru săptămâni.

 

Festival al brazilor primiți în dar. Elevii din Ploiești au împodobit brăduții pe care îi vor planta în curtea școlii

În Prahova, un festival al brazilor s-a încheiat cu un dar neașteptat pentru elevi. După ce au împodobit brăduții din ghivece, elevii au aflat că-i pot lua, cu o condiție: să îi planteze în curtea școlii.

Peste 600 de păsări și iepuri din rase deosebite au încântat privirile vizitatorilor la o expoziție organizată la Craiova

Unele exemplare și-au găsit stăpâni noi, deși se vând cu sute sau chiar mii de euro. Însă, cei mai mulți oaspeți s-au mulțumit doar să le admire.

 

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.