Un bătrân din Alba Iulia a fost bătut de un tânăr, din cauza unui loc de parcare

×
Publicitate

Pentru un loc de parcare, un vârstnic din Alba Iulia a fost bătut cu o sălbăticie greu de descris în cuvinte de către un tânăr care nu a vrut sub nicio formă să își mute mașina. Cei din zonă au auzit țipetele și au sunat rapid la 112.

Incidentul s-a petrecut în parcarea unui bloc din cartierul Cetate. Victima i-ar fi atras atenția șoferului în vârstă de 32 de ani că a parcat pe un loc unde nu era voie și de aici a izbucnit scandalul între cei doi. Bătrânul a fost lovit cu pumnii în față, a căzut la pământ și s-a lovit puternic la coloană.

Comisar șef Luminița Prodan, purtător de cuvânt IPJ Alba:
”Victima i-ar fi atras atenția agresorului în legătură că a parcat autoturismul pe un loc unde acest lucru era interzis. În urma agresiunii bărbatul a suferit leziuni pentru a căror vindecare este nevoie de aproximativ 40 de zile”.

Bătrânul a fost transportat la spital pentru mai multe investigații medicale. Nu a rămas internat, dar are nevoie de mai bine de o lună de îngrijiri, pentru recuperare. În parcarea respectivă, locatarii spun că nu se mai ține cont de nicio regulă.

Șofer: ”Sunt oameni care au mașini și nu au unde să și le pună. Își parchează mașinile și pe locurile care sunt rezervate. O vorbă spusă greșită unul celuilalt și de aici pleacă problemele”.

Șofer: ”Nu prea găsești locuri de parcare libere. Îi atragi atenția... Chiar pentru un loc de parcare să se ajungă la violență? După părerea mea, nu trebuie să se ajungă la așa ceva”.

Șoferul de 32 de ani este cercetat acum pentru lovire sau alte violențe.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Mesaje 8 martie 2022. Cele mai frumoase mesaje și urări pentru femeile din viața noastră

Mesaje 8 martie 2022. Cele mai frumoase mesaje și urări pentru femeile din viața noastră. 8 martie este Ziua Femeii, când mulţi îşi exprimă sentimentele prin mesaje.

Unde și-ar fi ascuns Putin familia. Alina Kabaeva și copiii s-ar afla într-o țară din Europa

Vladimir Putin și-a ascuns familia în Elveția, scrie Page Six. Președintele rus ar avea o relaţie secretă cu gimnasta rusa Alina Kabaeva, cu care ar avea şi patru copii. Pe toți cinci i-ar fi trimis să stea în țara cantoanelor pe perioada războiului.

Mesajul lui Putin pentru femeile îngrijorate pentru soldații care „apără Rusia într-o operaţiune militară specială

Preşedintele rus Vladimir Putin a afirmat că recruţii şi rezerviştii nu participă la operaţiunile militare din Ucraina şi nu vor face acest lucru, informează tass.com., scrie news.ro.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.