Trafic blocat de mai multe ore pe podul Grant din Capitala. O structura metalica de pe banda a doua s-a desprins

61821113

Traficul este blocat, vineri dimineata, pe Podul Grant din Capitala.

O  parte din structura metalica s-a desprins, iar asta a cauzat blocarea traficului, a declarat, pentru News.ro, purtatorul de cuvant al Brigazii Rutiere Bucuresti, Ovidiu Munteanu.

"Traficul rutier este blocat de doua ore pe Podul Grant. S-a desprins un rost de dilatatie de pe banda a doua", a declarat, vineri dimineata, Ovidiu Munteanu, pentru News.ro.


Purtatorul de cuvant al Brigazii Rutiere a Capitalei a precizat ca traficul a fost deviat si ca nu poate estima cand ar putea fi remediata defectiunea care a dus la blocarea traficului.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Trei frati romani au plecat in UK sa lucreze, dar acum viitorul lor e incert: "Poate ca va trebui sa ne intoarcem in tara"

La fel ca mai toti imigrantii din estul Europei, romanii care lucreaza in Marea Britanie privesc cu ingrijorare catre viitor dupa Brexit.

Si-au reinnoit juramintele rostite in urma cu 50 de ani. Ce i-a tinut impreuna pe sarbatoritii din Baia Mare

Simt ca se cunosc de o viata si impreuna au trecut prin cele mai frumoase clipe. Peste 100 de cupluri din Maramures au sarbatorit ieri nunta de aur, la un restaurant din Baia Mare.

Scandal pe scena politica. Iohannis: "Nu am fost niciodata urmarit penal". Dragnea: "Omul asta bate campii"

 Presedintele Klaus Iohannis a declarat joi ca nu a fost niciodata, in nicio calitate, urmarit penal.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.