Surorile Gabor isi iau ramas bun de la mama lor, Veronica Bulai. Iubitul Monicai a trimis o coroana

×
Codul embed a fost copiat

Mama Monicai Gabor, fosta Columbeanu, este privegheata de fetele ei, de rude si de prieteni.

Zeci de oameni trec pe la capela catedralei catolice din Bacau si aprind o lumanare pentru Veronica Bulai, care a murit fulgerator, dupa ce a fost lovita de o stanca.

Fetele ei, venite din America si Dubai, se pregatesc sa o inmormanteze luni.

Si actualul iubit al Monicai, omul de afaceri chinez "Mr.Pink", a trimis o coroana de flori.

A fost o zi aglomerata la capela unde este depus sicriul Veronicai Bulai.

Citește și
Monica
Monica Gabor a ajuns in tara, vineri noaptea. A plecat direct la Bacau, la priveghiul mamei ei

Rude, prieteni sau vecini au trecut sa-i aduca o floare, sa se roage pentru sufletul ei si sa le incurajeze pe fetele ei, Monica, Ramona si Alina.

"- Sa o vad si eu dupa ce s-a intamplat cu ea, ca am fost asa zdruncinata.

- Ati apucat sa o cunoasteti ?

- Nu…, la televizor atat. Am pus o lumanare acolo. Dumnezeu sa o ierte", a spus o femeie.

La un moment dat, un angajat al unei firme de pompe funebre a adus o coroana pe care scria "Regrete eterne pentru un suflet nobil, din partea lui Mr. Pink".

Cei prezenti s-au gandit la omul de afaceri chinez cu care Monica are o relatie de cand a divortat de Irinel Columbeanu si s-a mutat in Statele Unite.

Rudele isi amintesc de povestea familiei Gabor, in care banii, celebritatea si durerea s-au amestecat de-a lungul anilor. Mama Monicai a divortat de tatal ei, acum cativa ani.

"Nu ma asteptam, e prea tanara cumatra. Ghinionul nu putea fi evitat. Asa a vrut Dumnezeu. Dumnezeu sa o ierte! Perioada de la Izvorani a fost fatala pentru familie. S-a izolat de sot. La catolici sunt foarte rare cazurile de divort. Cumatru a fost si el afectat de despartire", a declarat o ruda.

Luni, la capela se va tine o slujba de aproximativ o ora, dupa care procesiunea se va indrepta, in jurul orei 14, catre cimitirul Sarata din Bacau.

Veronica Bulai a murit joi langa Pestera Polovragi, in judetul Gorj, dupa ce o bucata de stanca, de 7 kilograme, s-a desprins de pe munte si i-a cazut in cap. Femeia vizitase manastirile din zona.
 

Articol recomandat de sport.ro
Salah e istorie! Liverpool aduce înlocuitorul egipteanului din Spania. Detaliile mutării, spectaculoase
Salah e istorie! Liverpool aduce înlocuitorul egipteanului din Spania. Detaliile mutării, spectaculoase
Citește și...
Mesajul emotionant al Monicai Gabor pe Facebook:
Mesajul emotionant al Monicai Gabor pe Facebook: "As da orice sa stiu ca nu ti-e teama"

Surorile Gabor isi vor conduce mama pe ultimul drum, luni, 26 august. Monica a ajuns in tara vineri noaptea si a mers direct la Bacau, pentru a fi alaturi de familie.

Monica Gabor a ajuns in tara, vineri noaptea. A plecat direct la Bacau, la priveghiul mamei ei
Monica Gabor a ajuns in tara, vineri noaptea. A plecat direct la Bacau, la priveghiul mamei ei

Surorile Gabor se pregatesc pentru inmormantarea mamei lor, care a murit fulgerator dupa ce a fost lovita de o stanca. Monica, fosta sotie a lui Irinel Columbeanu, stabilita in America, a aterizat vineri noaptea pe aeroportul Henri Coanda.

Recomandări
Rezultate finale la alegerile din București. Ciprian Ciucu a câștigat detașat. Surpriză mare pe locul secund
Rezultate finale la alegerile din București. Ciprian Ciucu a câștigat detașat. Surpriză mare pe locul secund

Ciprian Ciucu este noul primar al Capitalei. Candidat al Partidului Național Liberal, Ciprian Ciucu a fost ales de peste 211.000 de bucureșteni cu drept de vot, adică peste 36%.

Dragoş Pîslaru: Am decis să sesizez Parchetul European pe subiectul achiziţiei microbuzelor electrice pentru elevi
Dragoş Pîslaru: Am decis să sesizez Parchetul European pe subiectul achiziţiei microbuzelor electrice pentru elevi

Ministrul Investiţiilor şi Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, va sesiza Parchetul European pe subiectul achiziţiei microbuzelor electrice pentru elevi. Decizia vine după ce s-au constatat disfuncţionalităţi privind utilizarea banilor europeni.

Ilie Bolojan l-a felicitat pe Ciprian Ciucu, după victoria de la București: „Sunt convins că va schimba fața Capitalei”
Ilie Bolojan l-a felicitat pe Ciprian Ciucu, după victoria de la București: „Sunt convins că va schimba fața Capitalei”

Premierul Ilie Bolojan l-a felicitat pe Ciprian Ciucu, noul primar general al Capitalei, după publicarea rezultatelor finale ale alegerilor, și le-a mulțumit bucureștenilor pentru sprijin.