Şeful IPJ Constanţa, lovit de o mașină în timp ce circula cu motocicleta

62070274
Pro TV

Şeful IPJ Constanţa, Constantin Dancu, a fost rănit, sâmbătă, după-amiază într-un accident rutier, după ce motocicleta pe care o conducea a fost lovită de un autoturism care nu a respectat semnificaţia indicatorului ”Oprire”.

Potrivit reprezentanţilor IPJ Constanţa, sâmbătă după-amiază, un bărbat 78 de ani a condus un autoturism pe strada Oituz din municipiul Mangalia, dinspre Geamie catre Liceul Economic, şi, ajungând la intersecţie cu strada Ştefan cel Mare, nu a respectat semnificaţia indicatorului ”Oprire”.

În acel moment a pătruns în intersecţie, unde a intrat în coliziune cu o motocicletă, condusă de inspectorul şef al IPJ Constanţa, comisar şef Constantin Dancu, informează News.ro.

În urma impactului şeful IPJ Constanţa a fost rănit uşor şi a fost transportat la spital.

“Inspectorul şef se afla în timpul liber şi a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Totodată, au fost recoltate probe biologice de sânge”, au precizat reprezentanţii IPJ Constanţa.

De asemenea, şi conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Şoferul nu a fost rănit în urma accidentului.

 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Mesaje emoționante după moartea alpinistului Zsolt Torok: ”Crestele munţilor sunt mai sărace”

Cunoscutul alpinist arădean Zsolt Torok este alpinistul care a fost găsit decedat, sâmbătă, în Munţii Făgăraş, după ce soția sa a semnalat dimineață dispariția acestuia.

Alpinistul Zsolt Torok, interviu în 2017: ”Stimez pe toată lumea care respectă muntele”

Cunoscutul alpinist arădean Zsolt Torok, găsit mort în zona Vârfului Negoiu, a fost un om pasionat de munte și unul dintre românii care au cucerit vârfurile sălbatice din Himalaya sau Alpi.

Un bărbat din Dâmbovița, care a reclamat că a fost jefuit, pierduse banii

Răsturnare de situație în cazul bărbatului din Dâmbovița care susținea că a fost tâlhărit de șoferul care l-a luat la ocazie. Potrivit polițiștilor, bărbatului îi căzuseră banii din buzunar pe bancheta din spate a mașinii.

Recomandări
Nicușor Dan i-a chemat la Cotroceni pe liderii PSD, PNL, USR şi UDMR. Caută un acord pe legea salarizării

Preşedintele Nicuşor Dan se va întâlni marţi, la Palatul Cotroceni, cu liderii PSD, PNL, USR şi UDMR pentru discuţii privind proiectul legii salarizării.

Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Valul de caniculă se intensifică. Cod portocaliu în șapte județe, cu temperaturi de peste 39 de grade | HARTĂ

Ziua de marți va fi extrem de caldă în cea mai mare parte a ţării, în zeci de judeţe temperaturile ajungând la 37 de grade Celsius.