Programul Metrorex de Paște. Cum vor circula trenurile în noaptea de Înviere şi în perioada sărbătorilor

62317829

Metrorex a anunţat, joi, programul circulaţiei trenurilor de metrou în perioada sărbătorilor pascale.  

”În zilele de 14, 15, 16 şi 17 aprilie 2023, trenurile de metrou vor circula pe toate magistralele, conform graficelor pentru zilele de weekend şi sărbători legale”, a transmis, într-un comunicat de presă, Metrorex, notează News.ro.

Compania a precizat că, în noaptea de Înviere, trenurile de metrou vor circula între orele 23:00 și 01:00 la un interval de aproximativ 10 minute, iar de la ora 10:00 până la ora 05:00 la un interval de circa 20 minute.

Metrorex a precizat că accesul în metrou cu foc deschis - lumânări aprinse, candele aprinse - este strict interzis.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Mărturiile suspecților din azilul groazei, din Bihor. „Le-am permis să locuiască în casa mea. Punct”

Acuzații grave vizează un nou azil al groazei, descoperit în Bihor. O familie care îngrijea, în mai multe cămine fără autorizație, peste 400 de persoane vulnerabile este acuzată de procurorii DIICOT de trafic de persoane.

Bucureștiul, paralizat de ploaia torențială. Străzi inundate și circulație afectată în mai multe zone

În Capitală, a plouat torențial în mai multe reprize, de-a lungul nopții. Precipitațiile abundente au lăsat în urmă străzi inundate și probleme de circulație.

După caniculă, furia naturii a lovit România. Imagini cu distrugerile provocate de furtuni

Mai multe zone din țară au trecut marți, brusc, de la caniculă și vreme însorită, la furtuni devastatoare. A plouat cu găleata, iar vântul a bătut cu putere, a dărâmat copaci și a desprins bucăți din acoperișurile clădirilor.

Recomandări
După caniculă, furia naturii a lovit România. Imagini cu distrugerile provocate de furtuni

Mai multe zone din țară au trecut marți, brusc, de la caniculă și vreme însorită, la furtuni devastatoare. A plouat cu găleata, iar vântul a bătut cu putere, a dărâmat copaci și a desprins bucăți din acoperișurile clădirilor.

Peste 400 de persoane moarte la „azilul groazei” din Bihor, găsite îngropate pe un câmp. Detalii șocante din ancheta DIICOT

Acuzații oribile vizează un nou azil al groazei descoperit în Bihor. O familie care îngrijea în mai multe cămine fără autorizație peste 400 de persoane vulnerabile este acuzată de procurorii DIICOT de trafic de persoane.

Stația de metrou Piața Victoriei 2, închisă temporar din cauza infiltrațiilor provocate de ploile abundente

Metrorex anunţă, miercuri dimineaţă, că staţia de metrou Piaţa Victoriei 2 este închisă temporar, ca urmare a infiltraţiilor provocate de precipitaţiile abundente.