Fata de 10 ani din Ploiești a recunoscut că a consimţit la întreţinerea de raporturi sexuale cu 5 tineri

×
Codul embed a fost copiat

Fata de 10 ani care a reclamat faptul că ar fi fost agresată de trei tineri a recunoscut în timpul audierilor faptul că a consimţit la întreţinerea de raporturi sexuale orale cu cinci adolescenţi într-o baie publică au declarat, duminică, surse judiciare.

 

Potrivit acestora, minora a recunoscut în faţa anchetatorilor şi a părinţilor faptul că, în urmă cu două săptămâni, a fost de acord să întreţină raporturi sexuale cu cei cinci tineri tineri cu vârste cuprinse între 13 şi 15 ani, ea nefiind la prima faptă de acest fel, scrie Agerpres.

 

Toţi cei cinci adolescenţi au fost identificaţi şi audiaţi, până la această oră nefiind dispuse măsuri de către anchetatori, au precizat sursele citate.

Citește și
politie
Un bărbat din Brăila și-a înjunghiat în gât un prieten, după ce au băut la o petrecere. Se cunoșteau de peste 30 de ani

De asemenea, fata a fost supusă unui examen medico-legal.

Poliţiştii din Ploieşti au deschis un dosar penal pentru viol, act sexual cu un minor, pornografie infantilă şi lovire sau alte violenţe, după ce o fetiţă de 10 ani i-a povestit tatălui ei că ar fi întreţinut raporturi sexuale cu mai mulţi tineri, cu vârste cuprinse între 13 şi 15 ani.

Conform datelor transmise duminică AGERPRES de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Prahova, poliţiştii dispeceratului Secţiei nr. 2 de Poliţie Ploieşti au fost sesizaţi, sâmbătă seară, prin apel 112 de către un bărbat despre faptul că fiica sa ar fi fost agresată de trei tineri în cursul aceleiaşi zile, în jurul orei 18,00.

"În baza sesizării s-a constituit echipa operativă care a depistat şi identificat cei 3 minori. Din cercetările efectuate a reieşit că minora de 10 ani a povestit tatălui său că, în urmă cu aproximativ două săptămâni, ar fi întreţinut raporturi sexuale cu mai mulţi tineri, cu vârste cuprinse între 13 şi 15 ani, iar unul dintre aceştia ar fi filmat parţial scena şi ar fi postat înregistrarea pe o reţea de socializare", precizează sursa citată.

Aceste scene ar fi avut loc în toaleta publică din zona Halelor Centrale din Ploieşti.

Pentru stabilirea cu exactitate a situaţiei de fapt, minora a fost audiată în prezenţa părinţilor, a unui avocat din oficiu, precum şi a reprezentanţilor DGASPC.

 

Articol recomandat de sport.ro
Așa arată Cuplul care a șocat pe toată lumea s-a despărțit după o săptămână: ”E mai bine pentru amândoi”„bijuterie” de 100 de milioane de euro din România: „Încercăm să copiem ce e afară”
Așa arată Cuplul care a șocat pe toată lumea s-a despărțit după o săptămână: ”E mai bine pentru amândoi”„bijuterie” de 100 de milioane de euro din România: „Încercăm să copiem ce e afară”
Citește și...
Un tânăr din Iași a intrat cu forța în casa unei femei de 65 de ani și a încercat să o violeze
Un tânăr din Iași a intrat cu forța în casa unei femei de 65 de ani și a încercat să o violeze

O femeie de 65 de ani din judeţul Iaşi a trecut prin spaima vieii sale când în toiul nopţii un tânăr de 20 de ani a intrat cu forţa în casa ei, şi a început să o lovească.

Recomandări
Ger cumplit în toată țara și ninsori în următoarele zile. Temperaturile scad până la -19 grade. ANM a emis cod galben
Ger cumplit în toată țara și ninsori în următoarele zile. Temperaturile scad până la -19 grade. ANM a emis cod galben

Meteorologii au emis mai multe atenționări de Cod Galben pentru zilele următoare. Vom avea parte de ger extrem, temperaturi deosebit de scăzute și ninsori locale.

Câștiguri record la Pilonul II în 2025. Câți bani s-au strâns în contul unui român care a cotizat din 2008
Câștiguri record la Pilonul II în 2025. Câți bani s-au strâns în contul unui român care a cotizat din 2008

În 2025, Pilonul II a avut cel mai bun an de când există. Fondurile de pensii private obligatorii au obținut un randament mediu de aproape 20%.

„E ca o zonă de război, străzile sunt pline de sânge”. Regimul de la Teheran reprimă brutal protestele: Peste 500 de morți
„E ca o zonă de război, străzile sunt pline de sânge”. Regimul de la Teheran reprimă brutal protestele: Peste 500 de morți

În Iran, protestatarii continuă să iasă în stradă, în ciuda represiunii brutale. Pe rețelele de socializare au apărut imagini în care din mulțime se aud voci care cer ajutor în limba engleză.