Nepoata ministrului Sorina Pintea, găsită moartă. Ipoteza anchetatorilor

×
Publicitate

Este doliu în familia ministrului Sănătății, Sorina Pintea. O nepoată, în vârstă de 27 ani, a fost găsită fără suflare în casa ei, din Baia Mare. Potrivit anchetatorilor, nu prezenta urme de violență pe corp și cazul ar putea fi o sinucidere.

Recent soţii şi-au cumpărat o maşină, iar colegii spun că păreau fericiţi. Nimic nu le-a dat de bănuit că ar trece prin momente dificile. Acum anchetatorii fac cercetări pentru a stabili împrejurările în care a murit tânăra, iar trupul neînsuflețit a fost transportat la morgă pentru necropsie. Ministrul Sănătăţii a postat pe Facebook un mesaj de rămas-bun.

Vestea că Flavia nu a mai este printre cei vii a căzut ca un trăsnet peste toţi cei care au cunoscut-o. Soţul ei a făcut şocanta descoperire şi a încercat din răsputeri să o readucă la viaţă.

Maria Stan, asistent social: „Flavia a fost o persoană completă din toate punctele de vedere. A fost o colegă devotată şi dornică să le ofere ajutor pacienţilor. O colegă devotată pe care te-ai putut baza, moartea sa fulgerătoare ne-a lăsat un gol imens sin suflete şi regretul că nu i-am putut fi alături când a avut nevoie."

Nimeni nu prevestea ce urma să se întâmple. Nu a dat niciodată semne că o apasă ceva.

Raul Felker, asistent medical UPU SMURD: „Am fost de serviciu cu Flavia la spital. Era veselă şi nu ne-a pus semne de întrebare. Povestea că merge să se ocupe de casă şi am zis ok ne vedem mâine. Foarte optimistă şi veselă. Nu era o persoană care să se retragă şi să nu comunice. Toţi la muncă o agream nu se certa sau să aibă conflicte."

Flavia lucra de cinci ani la Unitatea de Primiri Urgenţe din Baia Mare.

Andrei Prie, director medical Spitalul Judeţean: "Am aflat şi noi această veste tristă şi efectiv a fost un şoc pentru noi, colegii ei. Şi familia trebuie să ştie că suntem aproape de ei. A fost un copil deosebit şi motivele nu le putem discuta, doar că este regretabil. Nu ar fi dat un semnal că ar fi vreo problemă, dar nu poţi ştii ce e în sufletul omului."

Acum este plânsă de toţi cei care au cunoscut-o.

Vecin: "S-au mutat recent aici. Sunt familii tinere şi linistite aici. Nu ne-am dat sema ce s-a întâmplat până am auzit dimineaţa că s-a sinucis. Păcat de tinerețea ei.

La scurt timp după aflarea veştii că nepoata ei a decedat, Sorina Pintea a lăsat un mesaj de rămas bun pe Facebook.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Jandarmerie: Protestul #rezist anunţat sâmbătă în Piaţa Victoriei nu are autorizaţie

Jandarmeria Română a precizat că protestul #rezist anunțat pentru sâmbătă seară în Piața Victoriei și care ar urma să se suprapună cu mitingul organizat de PSD nu este autorizat de Primăria Capitalei.

Banca Mondială, raport despre România: ”Corupţia a rămas un fenomen răspândit”

Procesul de transformare şi dezvoltare a României din ultimii ani a scos în evidenţă diferenţele majore din interiorul ţării, existând în prezent două Românii, au avertizat miercuri reprezentanţii Băncii Mondiale, în cadrul unei conferinţe de presă. 

Lista indicațiilor pentru mitingul PSD, plină de greșeli gramaticale. Dexonline le-a corectat

PSD pregătește intens mitingul de sâmbătă seară și a întocmit chiar și o listă de recomandări pentru participanți, o listă care însă n-a rămas doar la membrii partidului, fiind intens distribuită pe rețelele sociale.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.