Jaf armat la o sală de jocuri din Pitești. Tâlharia a durat mai puțin de un minut

×
Publicitate

Jaf în mai puțin de un minut, la o sală de jocuri de noroc din Pitești. Camera de supraveghere l-a surprins pe individul înarmat cu un cuțit, pe care poliția îl caută acum peste tot.

Tâlharia a avut loc la două și jumătate noaptea, când în cazino se mai afla o singură angajată. La vederea individului care purta un cuțit uriaș, femeia s-a refugiat și încuiat într-o altă încăpere.

În imagini se vede cum agresorul zgâlțâie ușa, apoi renunță și caută ceva de furat.

Ia o geantă lăsată la vedere, care din fericire nu conținea valori, apoi părăsește sala de jocuri. Ulterior, fata iese, apasă butonul de panică și sună la 112.

Mai multe angajate ale cazinourilor din Pitești spun că același individ a intrat în mai multe localuri și speră să fie prins cât mai curând.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
Citește și...
Trafic blocat pe DN 2 Bucureşti-Urziceni, după ce un utilaj a spart o ţeavă de gaz şi există scurgeri

Traficul rutier este blocat, vineri, pe DN 2 Bucureşti-Urziceni, în zona localităţii Afumaţi, după ce un utilaj a spart o ţeavă de gaz, în timpul unor lucrări, şi există scurgeri.

 

Anunțul făcut de TAROM după ce cursa Bruxelles - Otopeni a fost anulată din motive tehnice

Cursa TAROM ROT374 care opera pe ruta Bruxelles - Otopeni joi seara a întrerupt decolarea din motive de siguranţă după ce echipajul aeronavei a identificat o problemă tehnică, informează operatorul aerian naţional.

Un bărbat din București a fost arestat preventiv după ce ar fi agresat sexual un minor pe care îl are în grijă

Un bărbat a fost arestat preventiv, după ce ar fi violat un minor în vârstă de 11 ani pe care îl are în grijă şi ocrotire, a informat, vineri, DIICOT.

Recomandări
Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Noi modificări la legea salarizării. Ce s-a schimbat în ultima variantă - surse

Noua variantă a proiectului legii salarizării bugetarilor aduce mai multe modificări față de forma anterioară, în special în ceea ce privește modul de calcul și control al sporurilor și finanțarea creșterilor salariale din sănătate.

Romsilva a cheltuit 2,7 milioane de lei pe un sediu ca o cabană de vânătoare. Diana Buzoianu: „S-au aruncat milioane de lei”

Regia Națională a Pădurilor Romsilva a cheltuit 2,7 milioane de lei pentru un sediu în județul Prahova, construit după modelul unei cabane vânătorești.