Incidente intre jandarmi si o parte din suporterii nationalei, dupa ce au afisat un banner cu FRF

suporteri la Romania Uruguay

Incidente intre jandarmi si o parte a suporterilor echipei nationale prezenti la Peluza Sud, pe Arena Nationala, au avut loc, miercuri seara, din minutul 60 al meciului amical Romania - Uruguay.

In urma afisarii unui banner: "FRF=RMGC", completat de un al mesaj: "Aceeasi mizerie", jandarmii au intervenit in forta si au evacuat sectorul de la Peluza Sud unde erau plasati respectivii fani.

Intre suporteri si jandarmi au avut loc batai, iar intreg stadionul a scandat "Rusine, rusine sa va fie!". Dupa aproximativ cinci minute conflictul s-a aplanat, suporterii retragandu-se catre culoarele stadionului si in alte zone ale peluzei.

Meciul s-a incheiat egal, Romania 1- 1 Uruguay

Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu reprezentativa Uruguayului, campioana la zi a Americii de Sud, intr-un meci amical.

Uruguayenii au deschis scorul prin Cavani, in minutul 2, "tricolorii" reusind egalarea prin Bogdan Stancu, in minutul 50. 0-1: Cavani a inscris cu un sut plasat de la 17 metri putin lateral dreapta la coltul lung al portii aparate de Tatarusanu.

1-1: Torje a centrat din partea dreapta si Bogdan Stancu a inscris cu o lovitura de cap de la 6 metri. Fiecare echipa a avut cate o bara in prima repriza, uruguayenii prin Cavani si "tricolorii" prin Marius Niculae.

La partida de pe Arena Nationala au asistat aproximativ 20.000 de spectatori.

Cateva sute de suporteri de la Peluza Sud au scandat in timpul partidei "La puscarie, Mitica la puscarie" si "Mircea Sandu esti o mizerie".

De asemenea, pe parcursul meciului portarul Ciprian Tatarusanu a fost huiduit, fluierat si ironizat la aproape fiecare atingere a mingei de suporterii prezenti in tribune.

Sportivul care și-a ucis iubita, prima apariție după ce a fost eliberat! Cum arată Oscar Pistorius după 9 ani de închisoare
De ce s-au batut suporterii olandezi cu stelistii, inainte de meci: "Un romanas i-a provocat"

Steaua a fost invinsa aseara de Twente cu 0 la 1, dar meciul orgoliilor a inceput inca inainte de fluierul arbitrului. Intr-un bar din centrul Capitalei, un grup de suporteri olandezi a fost atacat de fanii echipei Steaua.

Jucatorii Stelei au pierdut cate 10.000 de euro de caciula, promisi de finantatorul Gigi Becali, in caz de victorie. Echipa asteapta acum returul.

Peste 50.000 de suporteri asteapta un meci fantastic. In direct, la ProTV: Steaua - Twente. Echipele

Visul Stelei de a juca finala Europa League pe National Arena incepe astazi. In direct, la Pro Tv, singura echipa din Romania, calificata in primavara competitiei, da piept cu olandezii de la FC Twente.

Cum a întâmpinat-o Ion Iliescu pe prima procuroare care cercetează Mineriada din 1990. Riscă închisoare pe viață

Fostul președinte Ion Iliescu este oficial suspect în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie '90 pentru infracțiuni contra umanității.

Ciolacu, despre surparea din Slănic: „Ce vreți să fac? Să știu unde s-au făcut drumurile peste mine?”. Reacția Salrom

La Slănic, în Prahova, craterul din centrul orașului s-a adâncit cu 20 de centimetri și nimeni nu poate spune dacă surparea se va opri.

Piața imobiliară începe să își revină, dar vânzătorii nu mai negociază atât de mult. Unii caută și un an locuința perfectă

După o perioadă în care mulți au amânat achizițiile mari cum ar fi cumpărarea unei locuințe noi, cererea pe piața imobiliară începe să își revină.